تبلیغات

صفحه نمایش ضد جاسوسی پرای لپ‌تاپ

کد خبر: ۳۷۷۰۹۵

۷  بازدید

وقتی لپ‌تاپ‌تان را با خود به نقاط گوناگون می‌برید افراد مختلفی که از کنارتان عبور می‌کنند می‌توانند نمایشگرتان را ببینند. اگر از این وضعیت نگران هستید باید بدانید شرکت HP فکری به حال این مشکل کرده است.

مجله دیجی کالا - اسماعیل دلخموش: لپ‌تاپ‌ها مزایای بسیاری دارند از جمله آنکه قابل حمل هستند. وقتی لپ‌تاپ‌تان را با خود به نقاط گوناگون می‌برید افراد مختلفی که از کنارتان عبور می‌کنند می‌توانند نمایشگرتان را ببینند. اگر از این وضعیت نگران هستید باید بدانید شرکت HP فکری به حال این مشکل کرده است. HP نوعی نمایشگر جدید ساخته که امکان دید زدن نمایشگر را برای افرادی که روبروی صفحه‌نمایش نیستند و قصد دارند از پشت سر یا اطراف کاربر نمایشگر را نگاه کنند از بین می‌برد.

 HP کاری می‌کند کسی نتواند از اطراف یا پشت سر نمایشگر لپ‌تاپ‌تان را ببیند

البته پیش از این هم نوعی فیلتر در بازار فروخته می‌شد که می‌توانستید بر روی نمایشگر نصبش کنید اما مشکل این فیلترها آنجا بود که باعث تیرگی بیشتر نمایشگر می‌شدند. اما راه حال شرکت HP متفاوت است. تکنولوژی به کار رفته در محصولات این شرکت Sure View نامیده می‌شود و با همکاری شرکت ۳M ساخته شده. این نمایشگرها امکان می‌دهند تا زمانی که مستقیم روبروی لپ‌تاپ نشسته‌اید فقط خودتان بتوانید نمایشگر را ببینید. این اتفاق از طریق تنظیمات نور رخ می‌دهد. در واقع نمایشگر اجازه نمی‌دهد نور به اطراف و زوایایی غیر از جایی که کاربر به شکل مستقیم روبروی لپ‌تاپ نشسته پخش شود. با این شرایط دیدن نمایشگر از کناره‌ها یا پشت شانه‌های کاربر بسیار دشوار می‌شود.

برای فعال کردن این قابلیت هم فقط کافی ‌است یک دکمه روی کیبورد را فشار دهید و هر زمان احساس کردید دیگر به این ویژگی نیازی ندارید دوباره با فشردن یک دکمه آن را خاموش کنید. این ویژگی از آغاز ماه سپتامبر (۱۱ شهریور) در دو لپ‌تاپ از لپ‌تا‌پ‌های HP یعنی EliteBook 1040 و EliteBook 840 قابل استفاده خواهد بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار