تبلیغات

پس از مهر تأیید قوه قضائیه بر کشف بزرگترین محموله قاچاق، دیگر چه حرفی باقی است؟

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/80KRQG کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

در حالی که برخی مسئولان دولتی استان هرمزگان به دلیل اعلام نشدن کشف گسترده قاچاق کالا از سوی قوه قضائیه این موضوع را به شدت تکذیب می‌کردند، اما دادستان عمومی و انقلاب این استان حجت را بر منکران کشف کانتینرهای قاچاق تمام کرد و به جزئیات کشف این محموله‌ پرداخت.

خبرگزاری فارس: پس از مهر تأیید قوه قضائیه بر کشف بزرگترین محموله قاچاق، دیگر چه حرفی باقی است؟

به گزارش خبرنگار بازرگانی خبرگزاری فارس خبر کشف بزرگترین محموله قاچاق کشور در بندر شهید رجایی با کشف 210 کانتینر کالای قاچاق، علاوه بر عمق اسفناک ماجرا مبنی بر ورود حجم قابل توجهی کالای قاچاق از مبادی رسمی کشور حاشیه‌های تأمل برانگیزی از جمله انکار استاندار هرمزگان و مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی را در پی داشت.

چنانچه جاسم جادری استاندار هرمزگان با تأکید بر اینکه در انتشار این خبر بی‌تدبیری صورت گرفته، مدعی شد، حداکثر کالای قاچاق در پرونده مذکور هشت کانتینر است؟!

از طرفی محمد سعید‌نژاد مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی هم با بیان اینکه در مبادی رسمی کشور، کنترل‌های لازم توسط دستگاه‌های اجرایی و نظارتی انجام می‌شود، نسبت به انتشار خبر کشف 210 کانتینر قاچاق از بندر شهید رجایی واکنش نشان داد و گفت: همه ارگان‌های نظارتی در بنادر مستقر هستند و از این جهت روزنه‌های قاچاق در بنادر بسیار محدود است و اگر اتفاقی رخ دهد، ممکن است به دلیل جعل سند باشد.   

وی اظهار داشت: تا زمانی که  این اتهام توسط دستگاه قضا تأیید نشود، این موضوع را کاملا رد می‌کنم و این موضوع منوط به تشخیص مراجع قضایی به عنوان مرجع رسمی رسیدگی کشور است. 

معاون وزیر راه تأکید کرد: در پرونده قاچاق کالا در بندر شهید رجایی، اظهار نظر قوه قضائیه برای ما حجت است و لازم نیست دستگاه‌های مختلف غیرمسئول، در این باره اظهار‌نظر کنند. 

انکار کشف کانتینرهای قاچاق از سوی استاندار هرمزگان در حالی اتفاق افتاد که در اواخر تیرماه گذشته سردار ملکی فرمانده پلیس استان هرمزگان به صورت رسمی از کشف 210 کانتینر قاچاق به ارزش 190 میلیارد تومان خبر داده بود و علاوه بر وی قاسم خورشیدی سخنگوی ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز هم این موضوع را تایید کرده بود. 

براساس این گزارش در حالی که اظهارات سردار ملکی فرمانده پلیس استان هرمزگان برای معاون وزیر راه و استاندار هرمزگان در مورد قاچاق گسترده پذیرفتنی نبود که به تازگی سعید اسدی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان در ارتباط با آخرین جزئیات کشف کانتینرهای قاچاق در بندرعباس و دستگیری تعدادی از کارکنان گمرک و اداره بنادر اظهار کرد: در این پرونده تاکنون مدارک و مستندات 111 کانتینر به ارزش تقریبی 70 میلیارد تومان کالای قاچاق کشف شده است. 

وی بیان داشت: در این پرونده 24 نفر که 22 نفر آن‌ها از کارکنان شرکت‌های تحت قرارداد بنادر و گمرک هستند، احضار و تفهیم اتهام شده‌ و مورد تحقیق قرار گرفتند که از این تعداد 6 نفر در بازداشت هستند و مابقی با وثیقه مناسب تا تکمیل تحقیقات آزاد شدند. 

این گزارش می‌افزاید: بنابراین حال که یک مقام رسمی قوه قضاییه یعنی دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان هرمزگان حجت را مبنی بر کشف قاچاق گسترده بر منکران این قضیه روشن کرده و مهر تایید بر این قاچاق فجیع و گسترده زده است باید دید که مسئولان از این پس برای مبارزه با ورود کالای قاچاق به کشور چه می‌کنند و آیا محرز شدن مسئله از سوی مقام قضائی می‌تواند آنها از خواب بیدار کند!؟  

انتهای پیام/ب

http://fna.ir/80KRQG

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار