تبلیغات

تلاش ناموفق آکسفورد برای یافتن نامحبوب‌ترین واژه زبان انگلیسی

تلاش ناموفق آکسفورد برای یافتن نامحبوب‌ترین واژه زبان انگلیسی

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ناشر سرشناس لغت‌نامه‌های انگلیسی چندی پیش کاربران وب‌سایت خود را دعوت کرده بود تا با شرکت در یک نظرسنجی نامحبوب‌ترین واژه انگلیسی را انتخاب کنند. یکی از اهداف این نظرسنجی آشکار کردن اختلافات میان کشورها، نسل‌ها و جنسیت‌ها بود.

با آغاز این نظرسنجی خیلی زود واژه «Moist» به معنای نمناک در استرالیا، آمریکا و انگلستان در صدر فهرست ایستاد. این واژه پس از آن جای خود را به «Brexit / برگزیت» داد و جایگاه سوم نیز به واژۀ «British» رسید. اما این نظرسنجی پس از یک روز به دلیل سوءاستفاده‌های گسترده به پایان راه رسید و بسته شد.

به نظر می‌رسد که بسیاری از این فرصت برای بیان دیدگاه خود درباره مسائل مختلف استفاده کرده‌اند و ماهیت اصلی ماجرا برای درگیر شدن با واژه‌ها و زبان انگلیسی در این نظرسنجی رنگ باخته است.

البته این ناشر به صورت واضح توضیح نداد که استفاده از چه واژه‌هایی سبب‌ساز خاتمۀ نظرسنجی شده است اما اعلام کرد که واژه‌های منتخب از نظر مذهبی توهین‌آمیز بوده‌اند.

دان استوارت مدیر بازاریابی جهانی لغت‌نامه‌های آکسفورد گفت: «ما واژه‌هایی رکیک و توهین‌آمیز را فیلتر کردیم، اما این کار کافی نبود و سوءاستفاده‌های گسترده سبب شد که عملاً نتیجه نظرسنجی غیرقابل استفاده شود.»

منبع: گاردین / 26 اوت

58241

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار