تبلیغات

بن سلمان به پاکستان می‌رود

به گزارش افکارنیوز،

 «محمد بن سلمان بن عبدالعزیز» وزیر دفاع عربستان قرار است فردا یکشنبه راهی پاکستان شود و درباره گسترش روابط نظامی با مقامات این کشور تبادل نظر کند.

به گزارش رسانه‌های پاکستانی هنوز هدف اصلی از سفر این مقام عربستانی به پاکستان مشخص نشده اما منابع آگاه از تلاش محمد بن سلمان بن عبد العزیز برای راضی کردن اسلام‌آباد جهت پیوستن به ائتلاف نظامی خودساخته عربستان خبر می‌دهند.

مقامات عربستانی قبل از این هم تلاش‌های زیادی کردند تا پاکستان را برای حضور فعال در ائتلاف نظامی خود راضی کنند و حتی این موضوع مطرح شد که «راحیل شریف» فرمانده ارتش پاکستان سرپرستی این ائتلاف نظامی را به عهده بگیرد.

وزیر دفاع عربستان دی ماه سال گذشته نیز برای رایزنی با مقامات پاکستانی جهت پیوستن به ائتلاف نظامی به این کشور سفر کرده بود اما راحیل شریف فرماندهی این ائتلاف نظامی را نپذیرفت.

شریف تأکید کرد: فرمانده ارتش پاکستان نمی‌تواند همزمان با این پست مهم فرماندهی هیچ ائتلاف نظامی دیگری را بپذیرد.

این خبر در حالی منتشر می‌شود که پاکستان ناو نظامی خود موسوم به «خیبر» را به بندر «جده» اعزام کرده تا حسن نیت خود را برای گسترش روابط دفاعی با عربستان نشان دهد.

هدف از اعزام این ناو گسترش همکاری دریایی بین دو کشور بیان شده است

دریادار سعید الزهرانی فرمانده ناوگان غربی نیروی دریایی عربستان به استقبال ناو خیبر پاکستان رفت و در دیدار با فرمانده ناو خیبر، تاکید کرد: عربستان اهمیت زیادی به روابط با پاکستان قائل است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار