تبلیغات

عواقب خطرناک پوشاندن روی کالسکه - آکا

,پوشاندن سقف کالسکه کودک,عوارض پوشاندن سقف کالسکه کودک,درباره پوشاندن سقف کالسکه کودک,[categoriy] عواقب خطرناک پوشاندن روی کالسکه

عواقب خطرناک پوشاندن روی کالسکه - آکا,پوشاندن سقف کالسکه کودک,عوارض پوشاندن سقف کالسکه کودک,درباره پوشاندن سقف کالسکه کودک,کالسکه,روی کالسکه کودک,پوشاندن کالسکه,سندروم مرگ ناگهانی نوزاد

آکاایران: عواقب خطرناک پوشاندن روی کالسکه

آکاایران: مادران با پوشاندن کالسکه می خواهندآفتاب به فرزندشان نتابد و شدت نور آفتاب به فرزندشان آسیب نرساند آن ها در اشتباهند و نمیدانند با این کار جان فرزندشان را به خطر می اندازند و به خاطر سلامت فرزندشان هرگز روی کالسکه را نگذارند

پژوهشگران می گویند پوشاندن کالسکه نوزاد حتی با ملحفه ای نازک بویژه در روزهای گرم و آفتابی بسیار خطرناک است و می تواند به مرگ کودک منجر شود.

سندروم مرگ ناگهانی نوزاد یا SIDS

به گزارش آکاایران: بسیاری از والدین اگر مجبور باشند نوزادشان را بیرون ببرند، برای محافظت از او در برابر آفتاب تند، روی کالسکه را با پتویی سبک یا ملحفه ای نازک می پوشانند غافل از اینکه با این کار زندگی دلبندشان را به خطر می اندازند.  مطالعه ای که اخیرا از سوی پژوهشگران سوئدی منتشر شده نشان می دهدپوشاندن کالسکه حتی با ملحفه ای نازک در زیر آفتاب داغ سبب می شود دمای داخل کالسکه ۱۵ درجه بالاتر از دمای داخل کالسکه ای باشد که در همان شرایط قرار دارد اما رویش را نپوشانده اند.

دکتر اسوانته نورگرن، متخصص اطفال در بیمارستان کودکان آسترید لیندگرن در شهر استکهلم سوئد، می گوید: با پوشاندن کالسکه در اصل، جلوی گردش هوای موثر در اطراف نوزاد گرفته می شود و همین موضوع سبب بالا رفتن دمای محیطی او خواهد شد.

شاید در نگاه نخست این افزایش دما چندان خطرناک به نظر نرسد اما نورگرن می گوید که این کار می تواند سبب بروز «سندروم مرگ ناگهانی نوزاد» یا SIDS شود. این سندروم در واقع مرگ نابهنگامی است که معمولا طی خواب رخ می دهد و بیشتر برای نوزادانی اتفاق می افتد که کمتر از یک سال دارند و ظاهرا سالم هم هستند.

درون کالسکه به شدت داغ می شود و یکی از واکنش های طبیعی و قطعا ناخودآگاه نوزاد در چنین شرایطی متوقف ساختن تنفس است زیرا بدن او ممکن است به این نتیجه برسد که به رحِم مادر بازگشته است. به همین دلیل توصیه اکید به والدین این است که هرگز برای جلوگیری از گرمازدگی یا مراقبت کودکشان در برابر آفتاب روی کالسکه اش را نپوشانند.

گردآوری:گروه سلامت سیمرغ
seemorgh.com/health

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار