تبلیغات

در جنگل های زیبای انجیلی غرق در زیبایی طبیعت میشوید+تصاویر

جنگل‌های انجیلی سوادکوه و آبشار ولیلا، مقصدی مناسب برای گردشگران گریزان از هیاهوی شهری است

جنگل های انجیلی

جنگل‌های انجیلی سوادکوه و آبشار ولیلا، مقصدی مناسب برای گردشگران گریزان از هیاهوی شهری است. با توجه به فاصله ۴ ساعته این جنگل‌ها با تهران، امکان سفر یک روزه به این فضای آرام برای گردشگران پایتخت‌نشین هم وجود دارد.

در جنگل های زیبای انجیلی غرق در زیبایی طبیعت میشوید

برای رسیدن به جنگل‌های انجیلی سوادکوه باید از جاده فیروزکوه گذر کنید. پس از رسیدن به میدان شهر زیرآب، به سمت راست ادامه مسیر دهید تا به روستای «اتو» برسید. بعد از عبور از این روستا، یک دوراهی خاکی مقابلتان قرار می‌گیرد. مسیر سمت چپ شما را به روستای «ولیلا» می‌رساند. پس از رسیدن به روستا، سراغ مسجد را بگیرید زیرا در فضای روبروی مسجد، مکان مناسبی برای پارک وسیله نقلیه وجود دارد. ضمن آنکه جاده خاکی روبروی این مسجد، مسیر حرکت به سمت روستای «سوخته‌سرا» و جنگل‌های انجیلی سوادکوه را مشخص می‌کند. مسجد دیوارهای کوتاهی دارد و تشخیص آن در یک روستای کوچک کار چندان دشواری نیست. روستای ولیلا در ۱٫۵ کیلومتری آبشاری به همین نام قرار دارد. با طی ۳ ساعت مسیر نسبتا کم‌شیب جنگلی، می‌توانید به مقصد برسید.

در جنگل های زیبای انجیلی غرق در زیبایی طبیعت میشوید

انجیلی یا آسوندار (انجیلو یا انجیلی یا انجول یا تویی یا تفی یا زوند) درختی است که در جنگل‌های شمالی ایران می‌روید. این درخت دارای چوب سختی است و ریشه و برگ‌های آن مصرف دارویی دارد. درخت انجیلی تقریباً در سرتاسر جنگل های هیرکانی ایران در نوار جنوبی دریای خزر گسترده شده است.

در جنگل های زیبای انجیلی غرق در زیبایی طبیعت میشوید

درخت انجیلی که گونه غالب جنگل‌های منطقه سوادکوه است، در ۳ فصل بهار، تابستان و پاییز رنگ‌های جذابی دارد که حس‌های مختلفی را به بیننده منتقل می‌کند. برگ‌های نورسته این درخت در بهار بنفش مایل به قرمز هستند، در تابستان به رنگ سبز تیره و درخشان دیده می‌شوند و سرانجام در پاییز به رنگ‌های مختلف زرد پررنگ، نارنجی سوخته و پررنگ و قرمز روشن خالص درمی‌آیند. تنه درخت قهوه‌ای مایل به قرمز، صاف و صیقلی با لکه‌های قهوه‌ای روشن تا کرم رنگ است که در فصل زمستان حس گرما را به بیننده منتقل می‌کند. همه این ویژگی‌ها و بازی رنگ‌ها در این منطقه باعث می‌شود برای ساعاتی غرق در زیبایی طبیعت شوید و با فراغت از دغدغه‌های روزمره، لحظات آرامش بخشی را تجربه کنید.

 در جنگل های زیبای انجیلی غرق در زیبایی طبیعت میشوید

اگر به این منطقه سفر کردید، حتما نگاه دقیق‌تری به تنه درخت‌های انجیلی بیندازید چرا که چند درخت انجیلی مجاور یکدیگر، معمولا از محل تنه به هم جوش می‌خورند و اگرچه درختان مجزایی هستند، اما به ظاهر در قالب یک تنه واحد و تنومند، کلونی‌ای از درخت را تشکیل می‌دهند که منظره بسیار زیبایی است. اگر جنگل‌های انجیلی روزی بارانی را تجربه نکرده باشند، پیاده‌روی در مسیر جنگل بسیار لذت‌بخش و راحت است.

در جنگل های زیبای انجیلی غرق در زیبایی طبیعت میشوید

در غیر این صورت به خاطر لغزنده بودن مسیر حتما استفاده از کفش مناسب الزامی است. در روزهای ابتدایی بهار که هنوز لاشبرگ‌ها کاملا تجزیه نشده‌اند، انواع خزندگان را در لابلای برگ‌ها می‌توانید مشاهده کنید. تنوع و جذابیت رنگ‌ پروانه‌های فراوانی که در طول مسیر می‌بینید، بسیار دلنشین است. اگرچه خزندگان ایران سمی نیستند اما اگر سابقه حساسیت پوستی دارید؛ از لمس آنها خودداری کنید.

گردشگرها

اخبار مرتبط:

سفر هیجان انگیز به جنگل های بکر و بسیار زیبا سواد کوه+تصاویر

جنگل زیبای الیمستان در مازندران+تصاویر

زیباترین و دیدنی ترین جنگل های دنیا+ تصاویر

جنگل زیبای دو هزار ,طبیعتی بی نظیر در تنکابن+تصاویر

آبگیر زیبای جنگل فندقلوی نمین+عکس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار