تبلیغات

آفتاب گرفتن در سفر بدون آفتاب سوختگی را بااین قوانین داشته باشید+تصاویر

برای اینکه عمل آفتاب گرفتن با کیفیت باشد و به پوست و سلامتی شما آسیبی وارد نکند، باید قوانینی را رعایت کنید

آفتاب گرفتن در سفر

 همانطور که می دانید، برای اینکه عمل آفتاب گرفتن با کیفیت باشد و به پوست و سلامتی شما آسیبی وارد نکند، باید قوانینی را رعایت کنید.این قوانین ساده از آفتاب سوختگی های ناخواسته ی شما جلوگیری خواهد کرد:

آفتاب گرفتن در سفر بدون آفتاب سوختگی را بااین قوانین داشته باشید


1. مراقبت ویژه در مراحل اول آفتاب گرفتن: بدن شما برای خو گرفتن با هوای جدید و در معرض نور خورشید بودن، نیاز به زمان دارد. در روزهای جلسات اول آفتاب گرفتن از کرم محافظت کننده با فاکتور بالا و از کلاه های لبه داراستفاده کنید.

2. بدن خود را کاملا با کرم آفتاب بپوشانید: از اینکه تمامی قسمت های بدن شما با کرم آفتاب پوشش داده شود، اطمینان حاصل کنید. بینی، گوش ها و شانه ها را فراموش نکنید. در صورت امکان، کمی آب بر روی بدن خود بپاشید.


3. تجدید پوشش بدن با کرم آفتاب: هر دو ساعت یکبار، کرم آفتاب را تجدید کنید، حتی اگر در سایه هستید.بعد از هربار شنا نیز کرم ضد آفتاب را تجدید کنید.

4. به تدریج زمان آفتاب گرفتن را را افزایش دهید: در روزها اول تنها 30 دقیقه و کم کم به 2 ساعت برسانید.آفتاب گرفتن نباید بیش از 2 ساعت به طول بیانجامد.

آفتاب گرفتن در سفر بدون آفتاب سوختگی را بااین قوانین داشته باشید

5. در ساعات اوج تابش خورشید از آفتاب گرفتن خودداری کنید: در صورت امکان از آفتاب گرفتن مابین ساعتهای 11 تا 4 بعداز ظهر، خودداری کنید، زیرا ساعات اوج و بحرانی هستند.

6. به دنبال اثر فوری نباشید: اگر در اینکار عجله داشته باشید، اثر آفتاب گرفتگی باعث لایه برداری بر روی پوست شما می شود.

7. حواستان به آسمان ابری باشد: باید به یاد داشته باشید که اشعه UV از پس ابرها نیز عبور می کند پس در روزهای نه چندان آفتابی نیز مراقب خود باشید.

آفتاب گرفتن در سفر بدون آفتاب سوختگی را بااین قوانین داشته باشید

8. مراقب رطوبت پوست خود باشید: در روزهایی که باد می وزد، باید مراقب خشکی پوست نیز باشید، زیرا در روزهای آفتابی همراه با وزش باد، پوست حساسیت بیشتری نشان می دهد.

9. مراقبت ویژه: استفاده از آرایش، عطر و یا دارو مانند کورتیزون یا آنتی بیوتیک ممکن است باعث ایجاد لکه های سیاه بر روی پوست شود.

10. میزان کرم محافظ در جاهای مختلف متفاوت می باشد: اگر قایق، کشتی و یا تشکهای بادی بر روی آب هستید، باید فاکتور محافظت کرم آفتاب گرفتن را افزایش دهید زیرا انعکاس نور در آب باعث دو برابر شدن شدت آفتاب و تاثیر آن بر روی پوست می شود.


11. در حد متعارف آفتاب بگیرید: بیش از اندازه در معرض آفتاب بودن باعث پیری پوست شما می شود پس عاقلانه پیش بروید.

12. پیرامون آفتاب گرفتن بیشتر مطالعه کنید: در رابطه با بیماری های پوستی و نوع پوست خود تحقیق کنید و اطلاعاتی بدست آورید.

دالاهو

اخبار مرتبط:

راه های موثر درمان و پیشگیری از آفتاب سوختگی در تابستان

ناراحتى‌ های سفر را به طبیعت بسپارید !

مراقبت های موثر در برابر آفتاب سوختگی تابستانی

چه لباسی مناسب سفر است؟؟

با آفتاب سوختگی صورتتان خداحافظی کنید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار