تبلیغات

اشک جهانگیری از وضعیت آبرسانی روستاها

کد خبر: ۳۷۶۹۵۸

۲۵۹  بازدید

خبرگزاری تسنیم: حمید چیت‌چیان عصر امروز در آیین افتتاح و بهره‌برداری از 66 پروژه آبرسانی روستایی آذربایجان غربی که با حضور  جمعی از مردم در مسجد روستای "یورقانلو" در حومه ارومیه برگزار شد، اظهار داشت: امسال طرح‌های متعددی در حوزه وزارت نیرو در استانهای مختلف کشور در هفته دولت به بهره‌برداری رسید که از جمله آنها افتتاح 10 تصفه‌خانه در کل کشور بود که یکی از مدرن‌ترین آنها امروز در نقده افتتاح شد.

وی گفت: من به شخصه انتظار نداشتم بعد از 35 سال از انقلاب اسلامی در روستای یورقانلو که در نزدیکی شهرستان ارومیه قرار دارد هنوز آبرسانی نشده باشد اما امروز جای خوشحالی‌ است که این روستا نیز از آب آشامیدنی سالم برخوردار شده است.

وزیر نیرو گفت: امروز با افتتاح 66 پروژه آبرسانی روستایی تعداد 6 هزار و 969 خانوار جمعاً با جمعیتی افزون بر 27 هزار نفر از آب شرب سالم برخوردار شدند.

وی گفت: برای اجرای این پروژه‌ها 192 هزار و 869 میلیون ریال هزینه شده است.

چیت‌چیان افزود: از جمله مشکلاتی که باعث شرمساری دولت است آبرسانی به 6500 روستا به وسیله تانکر است که باید فکر عاجلی برای آن کرد.

وی تصریح کرد: چندی پیش در جلسه شورای آب که به همین منظور تشکیل شده بود هنگام مشاهده فیلم وضعیت آب این روستاها حضار جلسه به ویژه آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور شروع به گریه کردند.

وزیر نیرو گفت: 15 سال خشکسالی پیاپی منجر به تشدید وضعیت بد آب و خشک شدن قنات‌ها و آب چاه‌ها در کشور شده است و به همین منظور سال گذشته با تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی 500 میلیون دلار از اعتبارات صندوق توسعه ملی به آب روستایی اختصاص یافته است.

وی اظهار داشت: وزارت نیرو در سال 95 متعهد شد که آب 2 هزار و 700 روستا در سطح کشور را تأمین کند که در هفته دولت امسال 876 مورد از آنها آبرسانی می‌شوند و سهم استان آذربایجان غربی از این رقم 66 روستا است.

چیت چیان با اشاره به وظایف وزارت نیرو در برق‌رسانی به روستاها گفت: تأمین برق مصرفی تمامی روستاهای بالای 10 خانوار در سال 95 در دستور کار وزراتخانه قرار گرفته است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار