تبلیغات

متاهل ها شانس بیشتری در برابر بیماری های صعب العلاج دارند - آکا

1395/06/04

سایت سلامتمقالات پزشکی و بهداشتی متاهل ها شانس بیشتری در برابر بیماری های صعب العلاج دارند

متاهل ها شانس بیشتری در برابر بیماری های صعب العلاج دارند - آکا,سرطان در مردان متاهل,بیماران متاهل,بیماران متاهل مبتلا به سرطان,مردان مجرد و سرطان

آکاایران: متاهل ها شانس بیشتری در برابر بیماری های صعب العلاج دارند

آکاایران: افراد متاهلی که دچار سرطان می شوند نسبت به افراد جرد شانس بیشتری برای بهبود دارند آن ها با حضور در کنار همسر و خانواده روحیه بیشتری برای مقابله با این بیماری دارند و می توانند زودتر بهبود پیدا کنند

به گزارش آکاایران:  مطالعات جدید نشان می دهد زوجین در برابر بیماری ها همانند یک دارو عمل می کنند و نسبت به مجردها قدرت بیشتری برای مبارزه با بیماری ها دارند و شانس بیشتری برای بهبود بیماری های آن ها وجود دارد.

تحقیقات نشان می دهد که مردان مجردی که سرطان دارند نرخ مرگ و میرشان ۲۷٪ بیشتر از مردان متاهل است. نرخ مرگ و میر در زنان بیمار مجرد ۱۹٪ بیشتر از زنان متاهل است.

اسکارلت لین گومز از اعضای این گروه تحقیقاتی گفت: چیزی که ما کشف کردیم می تواند بسیار اهمیت داشته باشد.

البته چیزی که آن ها دست یافته اند ربطی به مسائل اقتصادی ندارد و بیشتر مربوط به پیوند عاطفی زن و شوهر است. البته نباید نادیده گرفت که افراد متاهل شرایط مالی بهتری دارند و بیمه ی بهتری به آن ها تعلق می گیرد. پس گروه خانم گومز تصمیم گرفت تحقیقی انجام دهد تا ببیند که آیا پول هم در بهبود بیماران متاهل موثر یا خیر.

محققان سوابق ۸۰۰ هزار بیمار اهل کالیفرنیا را که سرطان تهاجمی داشتند را بین سال های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۹ بررسی کردند و روند آن ها را تا سال ۲۰۱۲ پیگیری کردند.

این تحقیق در مجله ی کَنسر منتشر شد و نتیجه ی آن از این قرار بود که شرایط اقتصادی تاثیر به سزایی در شکست سرطان ندارد.

به گزارش سلامت نیوز در عوض این تحقیق نشان داد که حمایتی که همسران از شریک بیمار خود می کنند (مثل همراهی کردن آنان در قرارهای پزشکی شان، فراهم کردن وعده های غذایی مقوی، و پیگیری کردن مصرف داروهای شان) تاثیر بیشتری بر روی روند بهبود بیماری دارد.

دکتر گومز می گوید: روند درمانی بیماران مبتلا به سرطان سخت است و شاید برای یک فرد مجرد سخت باشد که بخواهد همه ی این مسیر را به تنهایی طی کند.

بیماران متاهل علاوه بر حمایت فیزیکی از حمایت های عاطفی و روحی و روانی نیز بهره می برند که می تواند در کاهش استرس و اضطراب و افسردگی موثر باشد و شانس او را برای بهبودی افزایش دهد.

به گفته ی دکتر گومز سرطان بیماری ترسناکی است و خیلی خوب است که اگر کسی را داشته باشید که به شما کمک کند و شما را آرام کند.

گروه گومز معتقد است که افراد بیمار مجرد نیاز دارند کسی را کنار خود داشته باشند (مثل دوستان و آشنایان) تا در مسیر بهبود و درمان بیماری شان با آن ها همراه باشد. بیماران مجرد باید در دوران درمان خود شبکه ای از دوستان و آشنایان را داشته باشند و به آن ها تکیه کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار