تبلیغات

واکنش سازمان ملل حمله به دانشگاه کابل

کد خبر: ۳۷۶۶۴۰

۱۶۹  بازدید

خبرگزاری ایرنا: کمیته حمایت سازمان ملل در افغانستان حمله به یک دانشگاه آمریکایی در کابل را اقدامی قساوت بار و قابل پیگیری در مراجع قانونی بین المللی توصیف کرد و آن را به شدت محکوم کرد.

کمیته حمایت سازمان ملل در افغانستان روز پنجشنبه با صدور بیانیه ای حمله به دانشگاه آمریکایی کابل را به شدت محکوم کرد.

پرنیل کاردل قائم مقام نماینده دبیر کل سازمان ملل و جانشین موقت سرپرست کمیته این سازمان در کشور افغانستان در این بیانیه حمله به یک مرکز فرهنگی ' درزمان برگزاری کلاس های شبانه' را سبعیتی توصیف کرده است که به گفته او مسببان آن باید در مقابل مراجع قانونی در مقام پاسخگویی قرار گیرند.


وی در مورد این اقدام تروریستی که ابتدا با انفجار یک بمب و سپس حمله افراد مسلح صورت گرفت و طی آن دست کم 11 نفر کشته و 50 نفر دیگر مجروح شدند ، نوشته است:جوانان افغانستان منبع غرور، و پیام آوران امید به آینده ای بهتر برای این کشور محسوب می شوند.
قائم مقام نماینده بان کی مون همچنین اظهار امیدواری کرده است که اینگونه خشونت ها مایه دلسردی جوانان افغان در فراگیری و کسب دانش های ضروری برای رفاه و سرفرازی کشورشان نشود.


کاردل در نهایت به نمایندگی از طرف این کمیته ضمن ابراز همدردی با خانواده قربانیان این حادثه برای مجروحین آن آرزوی بهبودی سریع کرده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار