تبلیغات

نوسازی 200 خانه تاریخی توسط شهرداری

کد خبر: ۳۷۶۶۱۸

۱۲  بازدید

خبرگزاری فارس: مسعود سلطانی‎فر ظهر امروز در جمع خبرنگاران همدان از انعقاد تفاهمنامه با شهرداری شیراز به منظور مرمت، نوسازی و نجات 28 خانه تاریخی در این شهر خبر داد و اظهار کرد: قرار شده برای این کار اعتباری بالغ بر 33 میلیارد تومان هزینه شود.

وی با بیان اینکه بهره‎برداری از این خانه‎ها به مدت 20سال در اختیار شهرداری شیراز خواهد بود، گفت: شنبه هفته آینده هفت مورد از خانه‌های تاریخی که توسط شهرداری کرمان مرمت شده نیز در این شهر افتتاح می‎شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با اشاره به اجرای عملیات مرمت، نوسازی و نجات‎بخشی 200 خانه تاریخی دیگر در کشور تا پایان سال افزود: این اقدامات با استفاده از توان بخش خصوصی و نهادهای عمومی در حال انجام است.

وی قدمت این بناهای تاریخی را 200 تا 400 سال دانست و ادامه داد: با مرمت و نوسازی آنها خیال ما نیز راحت می‎شود.

سلطانی‎فر با بیان اینکه با واگذاری این بناها به بخش خصوصی و نهادهای عمومی ماندگاری آن‌ها تا ابد تضمین خواهد شد، گفت: در کنار این اماکن فعالیت‌های اقتصادی مانند راه‌اندازی هتل‌ها و رستوران‌ها و... مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی اصفهان و یزد را از استان‎ها موفق در حیطه اجرای این طرح عنوان کرد و ادامه داد: این طرح در استان‌های دیگر مانند شیراز، کرمان، قزوین، گیلان و سمنان در حال اجراست.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خصوص وضعیت همدان و کرمانشاه در این زمینه اظهار داشت: این دو استان نیز دارای شرایط مشابه با استان‌هایی چون فارس هستند که امیدواریم رونق بیشتری داشته باشند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار