تبلیغات

شیلی: دنبال گسترش روابط با تهران هستیم

کد خبر: ۳۷۶۶۱۲

۱۹۲  بازدید

خبرگزاری فارس: «هرالدو مونیوس» وزیر خارجه شیلی پس از امضای یادداشت تفاهم برقراری مکانیسم مشورت‌های سیاسی بین ایران و شیلی با تبریک به ظریف برای توافق هسته‌ای اظهار داشت: پس از برجام دوران جدیدی از روابط ایران با جهان آغاز شده است.

وی افزود: فصل نوینی از توسعه روابط تجاری را خواهیم داشت و پس از رفع تحریم‌ها روابط تجاری ایران و شیلی ٢٠٠ درصد افزایش یافته است.

وزیر امور خارجه شیلی با بیان اینکه مذاکرات خوبی با ظریف و هیات ایرانی داشتیم، عنوان کرد: به رغم اختلاف نظرهایی که ممکن است بین دو کشور باشد، به دنبال گسترش روابط در همه زمینه‌ها هستیم.

مونیوس ادامه داد: البته در چارچوب روابط اختلاف نظرهایی درباره حقوق بشر و اقلیت‌های همجنس‌گرا داریم.

وی افزود: ما مصمم به گسترش روابط به‌خصوص در چارچوب همکاری‌های بین‌المللی هستیم.

وزیر خارجه شیلی خاطرنشان کرد: به یمن حضور ظریف اطلاعات خوبی را در سطح ملی و منطقه‌ای و بین‌المللی و منطقه حساس خاورمیانه و نقش مهم ایران پیدا کردیم.

مونیوس با بیان اینکه در خصوص مسایل ملی و منطقه آمریکای لاتین توضیحاتی را در چارچوب نقش موثر کشورم برای انعقاد قرارداد بین دولت کلمبیا و فارک ارائه دادم، تصریح کرد: این توافق بین دولت و فارک به بیش از پنج دهه مناقشه و درگیری خاتمه می‌دهد.

وی افزود: رئیس‌جمهو ر شیلی با نماینده رئیس‌جمهور کلمبیا گفت‌وگوی تلفنی داشت و در این گفت‌وگو رئیس‌جمهور کلمبیا بر نقش موثر شیلی تاکید کرد.

وزیر خارجه شیلی اظهار داشت: امروز روز خوشحالی برای شیلی و آمریکای لاتین بود و امیدواریم این خوشحالی برای جامعه بین‌المللی و ایران نیز باشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار