تبلیغات

دختری که در کلانتری التماس 

عمه و عمو هایم معتاد بودند و من به غیر از آنها كس دیگری را نداشتم كه در نبود مادرم به آنها پناه ببرم . هر بار كه به خانه عمه ام می رفتم به من می گفت:بیا با هم مواد مصرف كنیم، حالت خوب می شود و به عالم دیگری میروی .

ماجرای دختر 18 ساله‌ای که نیمه شب به کلانتری پناه برد

درخواست دختر 18 ساله

زهرا : مرا به بهزیستی تحویل دهید. زهرا" دختر 18 ساله ای كه نصف شب خود را به ستاد فرماندهی انتظامی اردبیل رسانده بود پس از دستگیری توسط ماموران كلانتری 12 "فلسطین" التماس كنان به مشاور و مددكار اجتماعی كلانتری كفت: از شما می خواهم مرا به بهزیستی تحویل دهید دیگر نمی خواهم با پدر و مادرم زندگی كنم.

او ادامه داد: از وقتی چشم باز كردم پدرم مواد مصرف می كرد و آدم بی مسئولیتی بود ،من فرزند اول خانواده بودم، مادرم بارها می خواست طلاق بگیرد ولی با وجود من از این كار منصرف می شد. وی برای تامین مایحتاج زندگی مجبور بود در خانه های مردم كار كند، به دلیل وضعیت مالی خانواده من نتوانستم بیشتر از مقطع ابتدایی درس بخوانم و همیشه در خانه تنها و مجبور بودم به خانه عمه ام كه در نزدیكی خانه ما بود بروم تا تنها نمانم. بعضی وقتها هم به خانه عمویم می رفتم.

 ماجرای دختر 18 ساله‌ای که نیمه شب به کلانتری پناه برد

عمه و عمو هایم معتاد بودند و من به غیر از آنها كس دیگری را نداشتم كه در نبود مادرم به آنها پناه ببرم . هر بار كه به خانه عمه ام می رفتم او به من می گفت: كه بیا با هم مواد مصرف كنیم، حالت خوب می شود و به عالم دیگری میروی و از غم و غصه نجات پیدا می كنی.
یكبار وسوسه شده و همراه با عمه ام مواد مصرف كردم. حالم خیلی بد شد، انگار كه مرا آتش زدند، مات و مبهوت شده بودم و خشكم زده بود. عمه ام برایم قرص آورد ولی حالم خوب نشد از آن روز به بعد من هر بار با عمه ام مواد مصرف می كردم، ولی به خانواده ام چیزی نمی گفتم، چرا كه آنها ارزش و اهمیتی به من قایل نبوده و بود و نبود من برای آنان فرقی نداشت.

مادرم فردی عصبی و پرخاشگر بود و مدام با بهانه های مختلف به من سركوفت می زد كه باید در كارهای خانه به من كمك كنی، ولی من حوصله كار كردن نداشتم. برای اینكه هزینه خرید مواد را تامین كنم مجبور شدم در منازل مردم كار كنم. هر روز بیشتر خودم را در منجلاب فساد می دیدم از طرفی خانواده ام هم به من توجهی نمی كردند. از غرولندهای مادرم خسته شده بودم تا اینكه تصمیم گرفتم خودم را به ماموران معرفی كنم تا مرا تحویل بهزیستی دهند. می خواهم ترك كنم و زندگی جدیدی برای خودم بسازم.

*تجزیه و تحلیل

دوران بلوغ و نوجوانی یكی از حساس ترین دوره های زندگی به شمار می رود كه در این دوره سنی خصوصیاتی از قبیل تشخص طلبی، اعلام استقلال ، مخالفت جویی، خودنمایی، تبعیت از گروه های مرجع و دهها صفات دیگر بروز می كند. دوره نوجوانی زمان بحران و شورش است. نوجوان با درا بودن ویژگی های خاص خود به دنبال هیجان است و در این راه اغلب به بی راهه كشیده می شود.

نتایج بررسی ها نشان می دهد كه همه گروههای سنی، به طور یكسان در معرض اعتیاد قرار ندارند، بلكه هر چه برسن افراد اضافه شود، زمینه های اعتیاد كاهش می یابد، به تعبیر روشن تر حدود 16 درصد از معتادان، كمتر از 19 سال سن دارند و 28 درصد آنان در سنین بین 20 تا 24 سال به اعتیاد روی می آورند. اما از این سن به بعد درصد گرایش افراد به اعتیاد كاهش می یابد.

اختلافات خانوادگی و تضاد و كشمكش بین والدین موجب می شود كه فرزندان از مراقبت و كنترل لازم برخوردار نباشند. این وضعیت و فضای نامناسب و نامساعد خانوادگی و عدم صمیمیت بین افراد خانواده موجب می شود كه فرزندان چنین خانواده ای برای خود دوستانی بیابند و با اهمال و غفلتی كه در پرورش آنها شده، به سوی اعتیاد سوق داده شوند.

این داستان از سوی پایگاه اطلاع رسانی پلیس ارسال شده است.

باشگاه خبرنگاران

مطالب مرتبط :

توضیحات پلیس درباره مرگ یک متهم در کلانتری نارمک

اسیدپاشی روی متهم و مأمور کلانتری

قصه تلخ یک نوعروس کرجی در کلانتری

شهین به ماموران کلانتری حمله کرد

کلانتري قديــمي دربـند با نمایی ایرانی + عکس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار