تبلیغات

تورم سیر نزولی دارد/ به رشد مثبت 3 درصد رسیدیم

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/B8YOFB کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه تورم سیر نزولی دارد و به رشد مثبت سه درصد رسیدیم، گفت: بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، ایران در بین تمام کشورهای نفتی کم‌ترین آسیب را در برابر کاهش قیمت نفت داشت.

خبرگزاری فارس: تورم سیر نزولی دارد/ به رشد مثبت 3 درصد رسیدیم

به گزارش خبرگزاری فارس از تبریز، علی طیب‌نیا ظهر امروز در آیین افتتاح پروژه‌های عمرانی آموزش و پرورش استان، ضمن گرامیداشت هفته دولت اظهار داشت: امروزه در ادبیات توسعه، نیروی انسانی عامل توسعه است و در دنیای امروز همه کشورها به خوبی دریافتند که مهم‌ترین و ارزشمندترین سرمایه هر کشوری نیروی انسانی است.

وی با اشاره به نامگذاری سال‌جاری به عنوان اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری افزود: باید بکوشیم از همه توان خود برای تحقق این امر بهره‌مند شویم.

طیب‌نیا خاطرنشان کرد: کشور شایسته وضعیت‌های قبلی نیست و امروز یک عزم مشترک و جدی برای پیشرفت کشور مهیا شده و شرایط هم شرایط خوبی است.

وزیر امور اقتصادی و دارایی، با بیا اینکه در کشور یک دوره تحریمی سختی را طی کرده‌ایم، گفت: کشورهای بسیاری در دوران جنگ تحمیلی نتوانستند بر جمهوری اسلامی ایران غلبه کنند و دریافتند که از لحاظ اقتصادی وابسته به نفت هستیم و بر همین اساس تحریم‌ها را وضع کردند.

وی ادامه داد: در شرایطی که تحریم ها ادامه داشت و شاهد کاهش شدید قیمت نفت بودیم با صبر مردم از این شرایط عبور شدیم.

طیب‌نیا با بیان اینکه تورم سیر نزولی دارد و به رشد مثبت سه درصد رسیدیم، اظهار داشت: بر اساس گزارش صندوق بین‌المللی پول، ایران در بین تمام کشورهای نفتی کم‌ترین آسیب را در برابر کاهش قیمت نفت داشت و این به‌خاطر این است که در دوران تحریم شرایط ضعف خود را شناختیم.

وزیر امور اقتصادی و دارایی بیان کرد: در سال‌جاری همه شاخص‌های اقتصادی حاوی خبرهای مثبت و امیدبخشی برای کشور است.

وی با اشاره به فرا رسیدن ایام انتخابات ریاست جمهوری، تاکید کرد: مبادا مسایل حاشیه‌ای جناحی و گرایش‌های سیاسی، منافع کشور را تحت الشعاع قرار دهد.

طیب‌نیا خاطر نشان کرد: امسال سالی است که همه تلاش‌ها باید معطوف به اقتصاد مقاومتی باشد.

وی در پایان در رابطه با تبریز گفت: تبریز شهری است که در همه تحولات تاریخی از شرف کشور حمایت کرده و نسل ستارخان‌ها و باقرخان‌ها از دستاوردهای انقلاب حفاظت کردند، این سرزمین بزرگمردانی را تحویل کشور داده که تاریخ‌ساز بوده‌اند.

انتهای پیام/60002/ط30

http://fna.ir/B8YOFB

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار