تبلیغات

برنده جایزه آرتور سی‌کلارک معرفی شد/ داستانی از سفر فضایی آخرین بازماندگان زمین

برنده جایزه آرتور سی‌کلارک معرفی شد/ داستانی از سفر فضایی آخرین بازماندگان زمین

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، آدرین چایکفسکی نویسنده بریتانیایی جایزه آرتور سی‌کلارک برای رمان‌های علمی‌تخیلی را برد. هئیت داوران رمان او را هم‌وزن نوشته‌های آرتور سی‌کلارک نویسنده سرشناس داستان‌های علمی‌تخیلی دانستند.

جایزه آتور سی‌کلارک از معتبرترین جوایز در شاخه رمان‌های علمی و تخیلی سال 1987 با حمایت مالی آرتور سی‌کلارک نویسندۀ شهیر این سبک از ادبیات داستانی پا به عرصه وجود گذاشت. این جایزه عصر روز گذشته به کتاب «فرزندان زمان» اهدا شد. در این کتاب باقیمانده بشریت زمین در حال مرگ را ترک می‌کنند و به سیاره‌ای جدید پای می‌گذارند. آن‌ها در سیارۀ جدید با گونۀ جانوری تازه‌ای روبه‌رو می‌شوند که پیش از آن‌ها سیاره را اشغال کرده است.

تام هانتر مدیر جایزه آرتور سی‌کلارک رمان برنده را اثری در مقیاس جهانی و یادآور حس شگفتی موجود در آثار سی‌کلارک توصیف می‌کند. از برندگان صاحب‌نام پیشین این جایزه می‌توان به مارگارت اتوود، چاینا میویل و لورن بیوکس نام برد.

در همین حال اندرو ام‌باتلر رییس هئیت داوران جایزه اعتقاد دارد که انتخاب یک برنده از میان شش اثر حاضر در فهرست نهایی کار بسیاری مشکلی بود و داوران شور و اشتیاق بسیاری درباره هر شش اثر داشتند.  باتلر گفت: «فرزندان زمان دو داستان موازی درباره آخرین بازماندگان بشریت در زمین و ساکنان یک سیاره دیگر را روایت می‌کند. داستان حس همدردی و هراس خواننده را در اختیار می‌گیرد و استادانه با آن‌ها بازی می‌کند.»

پیش از اعلام برندۀ جایزه آرتور سی‌کلارک، در آمریکا نیز جوایز هوگو برندگانش را معرفی و در مراسم اهدای جوایز در شهر کانزاس جایزه بهترین رمان را به «پنج فصل» از ان‌کی جمیسین اهدا کرده بود.

منبع: گاردین / 24 اوت

57241

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار