تبلیغات

علم‌الهدی به استقبال هاشمی می‌رود؟

کد خبر: ۳۷۶۴۹۵

۱۰  بازدید

روزنامه آرمان: بسياري منتظر واكنش آيت‌الله علم‌الهدي به سفر هاشمی رفسنجانی به مشهد هستند. این که آیا او مانند سال ۹۲ به ديدار آيت‌الله هاشمي خواهد رفت يا موضع ديگري اختيار مي‌كند.

«آيت‌الله هاشمي در سفر امسال به مشهد با جاي خالي يك همراه وفادار مواجه مي‌شود. در تمام سال‌هايي كه هاشمي مورد تخريب رئيس دولت پيشين و گروه انحرافي بود، مرحوم آيت‌الله طبسي در تجليل و تكريم از آقاي هاشمي سنگ‌تمام مي‌گذاشت و هميشه مي‌گفت وجود آقاي هاشمي در كنار رهبري براي نظام ضرورتي انكارناپذير است و متاسفانه خواص زيادي اين را درك نمي‌كنند!

استقبال علم‌الهدي از ‌ميهمان مشهد؟

اما امسال بسياري منتظر واكنش آيت‌الله علم‌الهدي به اين سفر هستند. از هم‌اكنون نمي‌توان پيش‌بيني كرد او كه چند زماني است با اظهارات و مواضعي كه بيان مي‌كند، بيش از هميشه مورد توجه است، آيا به مانند سال ۹۲ به ديدار آيت‌الله هاشمي خواهد رفت يا موضع ديگري اختيار مي‌كند.

علم‌الهدي همواره سعي كرده تا مواضع ميانه‌اي در مواجهه با آيت‌الله هاشمي داشته باشد. در تيرماه سال ۹۲ و پس از مشخص شدن پيروزي روحاني در انتخابات رياست‌جمهوري بود كه آيت‌الله هاشمي به مشهد سفر كرد و در دومين روز اين سفر آيت‌الله علم‌الهدي، امام جمعه مشهد با حضور در تالار آيينه آستان قدس با وي ديدار و گفت‌وگو كرد. در اين ديدار كه آيت‌الله واعظ طبسي، توليت آستان قدس رضوي و نماينده ولي فقيه در خراسان بزرگ و جمعي از مشاوران رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام نيز حضور داشتند، آيت‌الله علم‌الهدي ضمن خوشامد گويي به هاشمي‌رفسنجاني درباره مسائل روز كشور و موضوعات استان خراسان رضوي با وي گفت‌وگو كرد.

استقبال آيت‌الله علم‌الهدي از هاشمي در تيرماه در شرايطي بود كه در ارديبهشت همان سال رجانيوز مدعي شد علم‌الهدي با اشاره به اين سخن هاشمي كه اگر نظام به حرف من گوش مي‌كرد، شرارت‌هاي ۸۸ پديد نمي‌آمد، گفت: «يك زمان آقاي هاشمي مي‌خواهد نظري را ابراز كند، در بيانش آزاد است اما وقتي مي‌گويد اگر به نظر من عمل مي‌شد آن مسائل پيش نمي‌آمد، چيز ديگري است. مگر نظر آقاي هاشمي چه بود كه به آن عمل نشد؟» علم‌الهدي به خوبي به تاثيرگذاری آيت‌الله هاشمي آگاه است، بنابراين سعي دارد در مسيري گام برندارد كه متهم به مخالفت با رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام شود كه نمونه آن ديدار مهدي هاشمي با علم‌الهدي بود و آن طور كه خبرگزاری فارس منتشر كرده، چنين است كه امام جمعه مشهد در پايان اين ديدار گفته است: «به فرزند آقاي هاشمي گفتم، به هر حال آن چه براي شما پيش آمده، حق باشد يا ناحق مشخص خواهد شد و مي‌گذرد و تمام مي‌شود اما آنچه نمي‌گذرد، وضع پيش آمده براي آقاي هاشمي در عرصه نظام است.»

يعني در اين سخن هم سايه‌اي از دلواپسي براي رئيس مجمع تشخيص مصلحت مشاهده مي‌شود اما اظهارات اخير آیت‌الله علم‌الهدي درباره ممنوعيت برگزاري كنسرت و تاكيد بر بستن درهاي كشور با ديدگاه‌هاي آيت‌الله هاشمي همخواني ندارد. بنابراين نحوه تعامل علم‌الهدي در سال ۹۵ با آيت‌الله هاشمي در ابهام قرار دارد.»

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار