تبلیغات

سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را نمی‌توان با مبانی اقتصاد سرمایه‌داری عملی کرد

95/06/04 - 12:40

شماره: 13950604000399

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/TNN2L7 کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی گفت: نمی‌توان با مبانی اقتصاد سرمایه‌داری، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را عملی کرد.

خبرگزاری فارس: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را نمی‌توان با مبانی اقتصاد سرمایه‌داری عملی کرد

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، الیاس نادران شامگاه چهارشنبه در جلسه مجمع اصولگرایان ولایی که در مسجد شهید مصطفی خمینی برگزار شد اظهار کرد:‌ انقلاب اسلامی احیای مجدد حاکمیت دین بر سرنوشت مردم بود، بعد از قرن‌ها به برکت نفس علمای اسلام و خون شهدا و ایثارگری‌های ملت، دین بر مردم حاکمیت کرد، مدل حاکمیت دین بر مردم با اقتضائات شرایط امروز با محوریت ولایت فقیه و استفاده از تجربیات بشری با اصل تفکیک در قانون اساسی تعیین شد.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ این مدل حکومت به لحاظ تاریخی در منطقه بی‌نظیر و در نوع مناسبات بین مردم و حکومت بین کشورهای منطقه بی‌سابقه بود، اگر به تاریخ حکومت‌های منطقه نگاه کنیم، اکثر حکومت براساس کودتای نظامی شکل گرفته و یک اقلیتی قدرت را به دست گرفتند یا اینکه افراد با حمایت سفارتخانه‌های خارجی بر مردم مسلط شدند،‌ به همین دلیل بین مردم و حکومت‌ها در منطقه یک فاصله اساسی به وجود آمد.

وی افزود:‌ انقلاب اسلامی یک هشدار بزرگی را به نظام سلطه داد، کشوری که بنا بود به پایگاه اصلی سیا برای تسلط بر تمام کشورهای منطقه تبدیل شود نقطه ضد آن شد، برای درک حجم جاسوسی آمریکا در ایران می‌توانید یک سری به لانه جاسوسی بزنید و دستگاه‌های عظیم جاسوسی را در آنجا مشاهده کنید.

نادران با اشاره به دشمنی نظام سلطه با نظام جمهوری اسلامی ایران اظهار کرد: نظام سلطه تلاش کرد که نظام جمهوری اسلامی ایران را ناکام نشان بدهد تا این حکومت که برای کشورهای دیگر الگو نباشد، پیروزی انقلاب اسلامی ایران زنگ خطری برای نظام سلطه بود و نظام سلطه توطئه‌های مختلفی را برای سرنگونی نظام جمهوری اسلامی اجرا کرد که این تلاش‌ها ناموفق بود و نهادهای جمهوری اسلامی مستقر شدند.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ ما در کشور شاهد پیشرفت‌های اساسی در عرصه‌های مختلف فناوری همچون هسته‌ای،‌ موشکی و فضایی بود که قدرت بازدارندگی به ما داد و موجب شد که ما با دشمن از موضع قدرت و با دست بالا صحبت کنیم، این در حالی است که در گذشته با داشتن نگاه غلط از توسعه اقتصادی، مسئولان دولتی تن به گفت‌و‌گوهای انتقادی با غرب داده بودند که در واقع این گفت‌و‌گوها، محاکمه جمهوری اسلامی ایران بود.

وی در خصوص تحریم‌ها تصریح کرد:‌ وقتی تحریم‌ها فشار آورد و در سال 91 و 92 اقتصاد داخلی و خارجی ما به هم ریخت، کارشناسان اقتصادی مرکز تحقیقات مجمع تشخیص مصلحت نظام گفتند که این تحریم‌ها 10 تا 15 درصد بر اقتصاد واقعی موثر است، همان کارشناسان در دولت روحانی حرف خودشان را پس گرفتند و گفتند که تا تحریم‌ها از بین نرود،‌ کاری در اقتصاد پیش نمی‌رود، این در حالی است که عمده مشکل ما از سوء‌مدیریت اقتصاد داخلی به خصوص در حوزه دولتی است.

نماینده سابق مجلس شورای اسلامی ادامه داد:‌ آنچه که دولت در لایحه برنامه ششم توسعه به مجلس تحویل داده،‌ ادامه همان چیزی است که در برنامه چهارم دنبال می‌شد و آن بحث هم پیوندی با اقتصاد جهانی است،‌ غربی‌ها می‌گویند که ما بعد از برجام باید به سوی برجام دو و سه پیش برویم و جمهوری اسلامی از سوی غرب متهم است که از گروه‌های به اصطلاح تروریست حمایت می‌کند، در قاموس عربستان و کشورهای غربی حزب‌الله، حماس و انصارالله و گروه‌های مقاومت تروریست هستند.

نادران با اشاره به تاکید رهبر انقلاب در خصوص تحول اقتصادی اظهار کرد:‌ رهبر انقلاب به دنبال تحولات ساختاری در اقتصاد هستند، ایشان با شرکت در 14 جلسه بر روی تک تک واژهای سیاست‌های کلی اصل 44 وقت گذاشتند و این سیاست‌ها در سال 83 ابلاغ شد تا اصلاحات ساختاری در مسیر کارآمدی نظام اقتصاد و سلامت اقتصادی و مبارزه با فساد مالی صورت بگیرد، اما در نهایت چقدر از این موارد محقق شد؟

وی افزود: سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در سال 92 به دولت ابلاغ شد، ادعای دولت این است که ما به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی عمل می‌کنیم اما نمی‌توان با مبانی اقتصاد سرمایه‌داری، سیاست‌های اقتصاد مقاومتی را عملی کرد.

انتهای پیام/2258/ط40

http://fna.ir/TNN2L7

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار