تبلیغات

روایت مرکز آمار از بازار مسکن در نیمه دوم سال قبل/کاهش معاملات و قیمت‌ها+ نمودار

کارنامه بازار مسکن در نیمه دوم سال گذشته حاکی کاهش معاملات مسکن و همچنین کاهش قیمت و اجاره بهاء مسکن است.

به گزارش اقتصادنیوز، مرکز آمار ایران اطلاعات قیمت و اجاره مسکن در نقاط شهری کشور در نیمه دوم 1394 را منتشر کرد، بر پایه این گزارش متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور یک میلیون و 458 هزار تومان بوده است که نسبت به دوره قبل 0.6 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال قبل 1.3 درصد کاهش داشته است، همچنین تعداد معاملات فروش زمین یا زمین ساختمان‌های مسکونی کلنگی انجام شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در کل کشور نسبت به دوره قبل 8.4 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 27.6 درصد، کاهش داشته است.
روند تغییرات قیمت یک متر زمین از نیمه اول 91 تا نیمه دوم 94

روند تغییرات قیمت یک متر زمین از نیمه اول 91 تا نیمه دوم 94


متوسط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی

متوسـط قیمت خرید و فروش هر مترمربع زیربنای مسـکونی معامله شـده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سـطح کل کشـور یک میلیون و 427 هزار تومان بوده است که نسبت به دوره قبل 0.9 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 1.5 درصد کاهش داشته است. همچنین تعداد معاملات فروش هر مترمربع زیربنای مسکونی معامله شده از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور نسبت به دوره قبل 4.2 درصد افزایش و نسبت به دوره مشابه سال قبل 11.6 درصد، کاهش داشته است.
روند تغییرات قیمت یک متر زیربنای مسکونی از نیمه اول 91 تا نیمه دوم 94

روند تغییرات قیمت یک متر زیربنای مسکونی از نیمه اول 91 تا نیمه دوم 94


متوسط اجاره ماهانه به علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی
متوسط اجاره ماهانه به علاوه ســه درصــد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور هفت هزار و 243 تومان بوده است که نسبت به دوره قبل 1.3 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 8.4 درصد افزایش داشته است. همچنین تعداد معاملات اجاره ماهانه به‌علاوه سه درصد ودیعه پرداختی برای اجاره یک مترمربع زیربنای مسکونی از طریق بنگاه‌های معاملات ملکی در سطح کل کشور نسبت به دوره قبل 26.7 درصد و نسبت به دوره مشابه سال قبل 10.9 درصد کاهش داشته است.
روند تغییرات اجاره‌بهای یک متر زیربنای مسکونی از نیمه اول 91 تا نیمه دوم 94

روند تغییرات اجاره‌بهای یک متر زیربنای مسکونی از نیمه اول 91 تا نیمه دوم 94

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار