تبلیغات

«یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی - آکا

آکاایران: یاهو را باید یکی از بزرگ ترین بازیگران عرصه ی وب بدانیم، شرکتی که شاید این روزها حال و روز خوبی نداشته باشد ولی در گذشته ی نه چندان دور یکی از شرکت های پیشرو در این عرصه بوده است.

zoomit.ir - حمید ملکی: یاهو را باید یکی از بزرگ ترین بازیگران عرصه ی وب بدانیم، شرکتی که شاید این روزها حال و روز خوبی نداشته باشد ولی در گذشته ی نه چندان دور یکی از شرکت های پیشرو در این عرصه بوده است. باما همراه باشید تا نگاهی به بزرگ ترین اتفاقات تاریخ این شرکت بزرگ تا به امروز بپردازیم.

  ,یاهو،کمپانی،موفقیت،بنیان گذاری,[categoriy] «یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی

«یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی - آکایاهو،کمپانی،موفقیت،بنیان گذاری

آکاایران: «یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی


یاهو با سرویس هایی همچون موتور جستجو، ایمیل، خبر و مسنجر برای بسیاری از ما شناخته شده است. دفتر مرکزی این شرکت در سانی ویل در ایالت کالیفرنیا واقع است. این روزها حال این غول اینترنتی مساعد نیست و کمتر از آن خبری می شنویم. در ادامه با ۹ اتفاق مهم در تاریخ این شرکت آشنا خواهید شد.


به گزارش آکاایران: بنیان گذاری یاهو در سال ۱۹۹۴
اوایل سال ۱۹۹۴ میلادی دو فارغ التحصیل استنفورد با نام های جری یانگ و دیوید فیلو با راه اندازی وب سایت Jerry and David’s Guide to the World Wide Web وارد دنیای وب شدند. پس از چند ماه این وب سایت به یاهو تغییر نام داد. این شرکت یکی از محبوب ترین جستجوگرهای وب سایت تا به امروز را توسعه داده است.

  ,یاهو،کمپانی،موفقیت،بنیان گذاری,[categoriy] «یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی


موفقیت یاهو در بازار سهام
یاهو دوازدهم آوریل ۱۹۹۶ با عرضه ی سهام خود رشدی باورنکردنی را در ارزش سهام تجربه کرد، به طوری که ارزش آن در طول روز اول ۱۵۴ درصد افزایش یافت. در دهه ۱۹۹۰ یاهو وضعیت مناسبی در بازار سهام داشت.

 
سال ۲۰۰۰ بهترین عملکرد یاهو در بازار سهام
سوم ژانویه سال ۲۰۰۰ روزی بود که ارزش هر سهم یاهو به بیش از ۲۴۰ دلار رسید (قیمت واقعی مبادله تعدیل نشده چیزی در حدود ۴۷۵ دلار برای هر سهم بوده است). اما این رکوردشکنی بیشتر شبیه به یک حباب می ماند و مدتی پس از این رشد باورنکردنی شاهد سقوط ارزش سهام یاهو بودیم.

  ,یاهو،کمپانی،موفقیت،بنیان گذاری,[categoriy] «یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی

 
یاهو و خرید Flickr
حتما شما نیز نام فلیکر (Flickr) را به عنوان یکی از وب سایت های بزرگ در عرصه ی اشتراک گذاری تصاویر شنیده اید. فلیکر در سال ۲۰۰۴ میلادی توسط لودکرپ (Ludicorp) متولد شد و یک سال بعد یعنی در مارس ۲۰۰۵ به یاهو فروخته شد. یاهو با پرداخت مبلغی بین ۴۰ تا ۵۰ میلیون دلار این سرویس را خریداری کرد.

  ,یاهو،کمپانی،موفقیت،بنیان گذاری,[categoriy] «یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی


تلاش مایکروسافت برای خرید یاهو
بین سال های ۲۰۰۶ تا ۲۰۰۸ مایکروسافت بارها از علاقه اش به خرید یا ادغام با یاهو سخن گفت. مایکروسافت در فوریه سال ۲۰۰۸ پیشنهاد ۴۴.۶ میلیارد دلاری خود را برای خرید یاهو اعلام کرد ولی این پیشنهاد نیز از سوی یاهو رد شد. با وجود پیشنهادات دیگر از سوی شرکت هایی همچون گوگل، یاهو تصمیمی برای همراه شدن با دیگران نداشت.

  ,یاهو،کمپانی،موفقیت،بنیان گذاری,[categoriy] «یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی


انتصاب کارول بارتز به عنوان مدیرعاملی یاهو
اواسط سال ۲۰۰۷ جری یانگ جای Terry Semel را در سمت مدیرعاملی یاهو گرفت. این تغییر به دلیل نارضایتی و ناامیدی سرمایه گذاران یاهو از تری سمل به وقوع پیوست. کارول بارتز (Carol Bartz) در ژانویه سال ۲۰۰۹ پس از ۱۴ سال فعالیت موفق در شرکت نرم افزاری Autodesk به یاهو پیوست و سمت مدیرعاملی این شرکت را پذیرفت. جری یانگ اوایل سال ۲۰۱۲ برای همیشه یاهو را ترک کرد.

,یاهو،کمپانی،موفقیت،بنیان گذاری,[categoriy] «یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی عزیمت مریسا مایر به یاهو
پس از کارول بارتز نوبت به Scott Thompson (مدیر سابق PayPal) رسید. نشستن اسکات تامسون بر صندلی ریاست یاهو مدت زیادی طول نکشید و پس از بحث های پیش آمده در مورد رزومه اش این سمت را ترک کرد. مریسا مایر انتخاب بعدی مسئولان یاهو برای هدایت این شرکت بود، مایر هم اکنون نیز مدیرعامل شرکت یاهو است.   ,یاهو،کمپانی،موفقیت،بنیان گذاری,[categoriy] «یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی


تعدیل نیروی ۱۵ درصدی یاهو
اوایل سال ۲۰۱۶ خبرها از یک تعدیل نیروی بزرگ در یاهو حکایت داشتند به طوری که طبق اعلام این شرکت حدودا ۱۵۰۰ نفر از کارمندان این شرکت شغل خود را از دست می دادند. این تعدیل نیروی ۱۵ درصدی غالبا در دفاتر جانبی شرکت یاهو اتفاق افتاد.


تصاحب یاهو توسط ورایزون
چند روز پیش، ورایزون به عنوان یکی از بزرگ ترین اپراتورهای مخابراتی جهان با پرداخت مبلغ ۴.۸ میلیارد دلار یاهو را تصاحب کرد. ورایزون مالک AOL نیز به شمار می رود و قرار است برخی از سرویس های یاهو و AOL به عنوان دو رقیب قدیمی با یکدیگر ترکیب شوند.

,یاهو،کمپانی،موفقیت،بنیان گذاری,[categoriy] «یاهو» و 9 اتفاق مهم در تاریخ این کمپانی  

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار