تبلیغات

سیب، شکر، لواشک -آکا

1395/06/04

آموزش آشپزی ، سایت آشپزیآموزش پخت انواع غذا با آکا

آکاایران: مواد لازم

سیب

شکر یک قاشق غذاخوری

,[categoriy] سیب، شکر، لواشک

سیب، شکر، لواشک -آکاسیب، شکر، لواشک -آکا

آکاایران: سیب، شکر، لواشک

به گزارش آکاایران: طـرز تـهـیـه

مجله آشپزی آکا ایران: ابتدا سیب ها را با دقت بشویید، از وسط به دو نیم تقسیم کنید و چوب و دانه آنها را بگیرید و با پوست ۳ ساعت در قابلمه ای با یک لیتر آب و یک قاشق غذاخوری شکر حرارت دهید. توجه کنید که حرارت اجاق ملایم باشد. در مرحله بعد، سیب های پخته شده را از یک آبکش عبور دهید و مایه صاف شده را دوباره ۲۰ دقیقه حرارت دهید و بگذارید غلیظ شود، به طوری که هنگام حباب زدن، مقداری از مایه به بیرون پرتاب شود. در این حالت، دیگر غلظت آن مناسب است و می توانید آن را از روی اجاق بردارید و در سینی فلزی پهن کنید. ۱ تا ۲ هفته مایه لواشک پهن شده را در فضای باز قرار دهید و بگذارید خشک و آماده شود.

مقدار کالری

مواد تشکیل دهنده لواشک در مجموع ۱۸۴۰ کیلوکالری انرژی دارند و در صورت تقسیم لواشک به ۳۰ تکه مساوی، هر یک از این تکه ها تقریبا ۶۰ کیلوکالری انرژی خواهد داشت. البته از آنجا که سیب پخته?شده را صاف می کنید و قسمتی از آن را به صورت تفاله دور می ریزید، باید در نظر داشته باشید مقداری از کالری آن کم می شود که می تواند حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ کیلوکالری باشد. به هر حال، هر برش از لواشک کالری دارد و این تصور که چون لواشک از میوه تهیه می شود، کالری ندارد، اشتباه است و زیاده روی در مصرف این خوراکی می تواند انرژی مازادی به بدن برساند و باعث اضافه وزن شود بنابراین باید حتی در مصرف لواشک نیز حد اعتدال را رعایت کرد. نکته دیگر اینکه حرارت دیدن میوه طی پخت باعث می شود مقدار زیادی از ویتامین های موجود در آن از بین برود بنابراین نمی توان این خوراکی را یکی از منابع تامین کننده ویتامین ها و جایگزینی برای میوه های تازه در نظر گرفت.

سیب، شکر، لواشک

آموزش پخت انواع غذا با آکا -

سیب، شکر، لواشک

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار