تبلیغات

سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه+تصاویر

شهر سوچی یکی از بزرگترین و پرطرفدار ترین استراحتگاههای تابستانی در کشور روسیه است..

سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه

سوچی , شهر تفریحی تابستانی روسیه

 شهر سوچی یکی از بزرگترین و پرطرفدار ترین استراحتگاههای تابستانی در کشور روسیه است که سالانه بیش از چهار میلیون توریست را به خود جذب می کند . بعضی ها سوچی را مرکز تابستانی روسیه یا نگین دریای سیاه میدانند. این شهر میزبان المپیک زمستانی 2014 بوده است.

جمعیت شهر سوچی در حال حاضر حدودا چهارصد هزار نفر می باشد . پس از برگزاری المپیک زمستانی 2014، سوچی در بین مردم جهان بیشتر شناخته شد و به عنوان یک تفرجگاه و یک شهر ساحلی جهت گذراندن تعطیلات تابستانی و نیز با در اختیار داشتن پیست اسکی بسیار زیبا و مجهز، در ارتفاعات کراسنایا پولیانا به عنوان یک مرکز تفریحی زمستانی نیز مورد توجه گردشگران می باشد .

آب و هوای سوچی

شهر سوچی از آب و هوای معتدل و مطلوبی که از ویژگی های شهرهای ساحلی دریای سیاه در قفقاز می باشد، برخوردار است که این ویژگی سوچی را به یک مقصد تفریحی و گردشگری برای تمام فصول سال تبدیل می کند. این شهر از یک سو به دریای سیاه و از سوی دیگر به منطقه کوهستانی وودلند منتهی می شود که در شهرهای دیگر روسیه چنین آب و هوای دلپذیر و با طراوتی وجود ندارد.

با هم به ده جاذبه دیدنی این شهر سر می زنیم :

1 شهربازی سوچی

پارک سوچی اولین شهر بازی در این شهر می باشد که بر اساس تاریخ و فرهنگ گذشته روسیه ایجاد شده است. این پارک جاذبه های دیدنی چه برای کودکان و چه برای بزرگسالان دارد.

در اینجا داستان های جن و پری، قلعه های باشکوه، جنگجویان افسانه ای، کلبه های رنگارنگ، جنگل طلسم شده ی مملو از موجودات عجیب و غریب، چشمه ی صلح و آرامش در قلب شهری بزرگ و یا ادیسه ی فضایی، معجزه ی پیشرفت علم و تکنولوژی، در پیش چشم های شما به واقعیت می پیوندد.

سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه

جاذبه های دیدنی روسیه - سوچی
2 Matsesta

شهر سوچی به خاطر وجود چشمه ی آب معدنی مشهور ماتسستا، به تفرجگاه آب های گرم تبدیل شده است که توسط پزشکان جهت درمان بیماری های قلبی و عروقی، اختلالات عصبی و حرکتی، بیماری های زنان و بیماری های پوستی توصیه می شود.اهمیت پزشکی حمام های ماتسستا به این دلیل است که ترکیبات آن علاوه بر سولفید هیدروژن آزاد حاوی دیگر املاح معدنی از قبیل ید، بروم، فلورین، کولویدال سولفور می باشد.کلمه ی ماتسستا از زبان آدیغه (Adyghe)، رایج در منطقه ی شمال غربی قفقاز، به روسی ترجمه شده است و به معنای "آب آتش" می باشد. و این موضوع به هیچ وجه تصادفی نیست. چراکه اگر دستتان را درون آب ماتسستا قراردهید، از شدت گرما قرمز می شود، گویی که دست خود را سوزانده اید. در همان زمان شما احساس خواهید کرد که تمام دردهای مفاصل شما کاملاً برطرف شده اند.

 سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه


3 اسکای پارک ای جی هکت سوچی

این پارک، اولین پارک مرتفع دنیاست که توسط ای جی هکت (AJ Hackett)، مخترع پرش بانجی (Bungy jumping)، ساخته شد. قسمت اصلی اسکای پارک، پل آسمان (Skybridge) است که بلند ترین پل پیاده روی معلق جهان به طول 439 متر می باشد. اسکای پارک، در زیباترین بخش دره ی آخشتیرسکایا (Akhshtyrskaya) و در ارتفاع 207 متری از سطح رودخانه ی مزیمتا (Mzymta)، در همان کوهستان، واقع شده است.

تجربه ی پیاده روی در این مسیر بسیار هیجان انگیز است. هنگامی که به بخش شرقی دره می رسید، از یک طرف پل می توانید قله های پوشیده از برف کوه های قفقاز را و در طرف دیگر نوار ساحلی دریای سیاه را تماشا کنید.

افرادی که این فرصت را پیدا می کنند تا به سوچی سفر کنند می توانند از روی این پل منظره ای زیبا از کوهستان و دریاچه را ببینند ، اما علاوه بر آن این پل برای افرادی که علاقه به کارهای پرهیجان تری نظیر بانجی جامپینگ دارند نیز جاذبه هایی دارد.

سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه


4 Dendrariy Park

واژه ی دندراری (Dendrariy) از کلمه ی یونانی Dendron-tree گرفته شده و به معنی "مجموعه ی درختان" می باشد. این مجموعه شامل 1700 گونه ی گیاهی است. این پارک که به دندریوم هم معروف است باغ گلی در شهر سوچی است. کلکسیونی از گیاهان مختلف که بیش از 1800 نوع می باشند در این مجموعه برای علاقه مندان به گل و گیاه جمع آوری شده است. پارک دنداری تلفیق متعادلی از باغ های بالکنی ایتالیا و پارک های منظر انگلستان می باشد.این پارک شامل بخش مدیترانه ای، چینی، استرالیایی، قفقازی، هیمالیایی، ژاپنی و مکزیکی می شود.

 سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه

5 Sochi Discovery World Aquarium

آکواریوم دیسکاوری ورد بزرگترین آکواریوم در روسیه است. بازدید کننده های این آکواریوم می توانند انتظار داشته باشند هر نوع موجود دریایی را نظیر کوسه ، دلفین ، انواع ماهی ها و خرچنگ ها و موجودات دریایی دیگر را در این آکواریوم که بیش از 6000 متر و شامل سی آکواریوم مختلف است ببینند.

سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه


6 Riveria Park

پارک ریوریا یکی از اصلی ترین جاذبه های توریستی شهر سوچی به شمار می رود که در ابتدا برای سرگرمی تزارهای روس ساخته شده بود چرا که آنها علاقه زیادی به گذراندن تعطیلات خود در گمار دریای سیاه و این منطقه داشتند. پارک ریوریا یکی از چندین پارک این شهر است اما در عین حال قدیمی ترین پارک نیز می باشد که در سال 1898 ساخته شده است.

در غروب، گردشگران برای دیدن کنسرت به سالن تئاتر سبز (Green Teater) می روند؛ در کافه ها مشغول گفت وگو می شوند و یا در شهر به تفریح می پردازند. به همین خاطر گردشگرانی که به سوچی می آیند حتماً از این پارک دیدن می کنند. درحال حاضر بیش از 7000 گونه ی گیاهی وجود دارد، که 240 نوع آن در پارک ریوییرا موجود است. این پارک یکی از سرسبزترین نواحی خط ساحلی دریای سیاه قفقاز می باشد.

در مرکز این پارک نمایش دلفین ها اجرا می شود که یکی از سرگرم کننده ترین نمایش ها می باشد.

 سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه


7 Big Akhun

کوهستان آخون بلند ترین کوهستان در سوچی است که در واقع بلندترین نقطه در این شهر هم محسوب می شود. این کوهستان 663 متر از سطح دریا بالاتر است. در بالای این کوه یک برج قرار دارد که به برج مراقبت کوه آخون معروف است. این برج در سال 1936 ساخته شده است که از بالای آن منظره زیبایی از کل شهر را می توان دید.

سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه


8 قایق سواری در سوچی

قایق سواری در سوچی یکی از سرگرمی های پرهیجان این منطقه است. چه برای افرادی که تازه کار هستند چه حرفه ای ها قایق سواری در سوچی یک ماجراجویی مهیج است.

سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه


آبشارهای سوچی

در مجاورت سوچی می توانیم مجموعه ی بی نظیری از آبشارها را ببینیم که جذاب ترین آن ها آگورسکیه، آرخووسکیه، زمیکووسکیه و آبشار دره دهان اژدها می باشد. در دره ی رودخانه های سوچی در فاصله 15 کیلومتری از دریا می توان آبشارهای آرخوویه را دید. این آبشارها به دلیل وجود انبوه درختان گردو در علفزارهای اطراف آن ها به آرخوویه معروف اند. درمیان گردشگران، آبشار بزرگ آرخووسکیه بیشترین جذابیت را داراست. در اینجا رودخانه ی بزومینکا در محل تلاقی با رودخانه ی سوچی آبشار بلندی با ارتفاع 33 متر به وجود می آورد. در کنار آبشارهای آرخووسکی جنگل بسیار زیبایی، مملو از درختان راش بزرگ، ممرز و بلوط قرار دارد.

 سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه

10 Krasnaya Polyana

کراسنایا پولیانا یک منطقه کوهستانی است که در 43 کیلومتری آدلر واقع شده است و دارای پنج هزار نفر جمعیت می باشد. این منطقه دارای یک طبیعت بکر و بسیار زیبایی می باشد که از جمله آن می توان به قله های پوشیده از برف قفقاز و از سوی دیگر رودخانه مزیمتا در ارتفاع 2000 پا از سطح دریا و نیز قله های آیبگا که بر فراز این چشم انداز زیبا می باشند و در سمت دیگر صخره های آچیشخو اشاره کرد این منطقه امروزه یکی از معروف ترین نقاط برای اسکی در روسیه است. در زمستان می توانید به ورزشهایی نظیر اسکی بپردازید و در تابستان از هوای آزاد و تمیز کوهستان لذت ببرید و قله های سفید این کوهها را تماشا کنید.

 سوچی , بزرگترین و پرطرفدار ترین شهرهای تفریحی تابستانی روسیه

تصاویری از شهر سوچی

جاذبه های دیدنی روسیه - سوچی

جاذبه های دیدنی روسیه - سوچی

لست سکند

اخبار مرتبط:

 کلیسای زیبای ناجی سن پترزبورگ ،روسیه + تصاویر

قصر خامه‌ای روسیه+تصاویر

عارف لرستانی در شهر مسکو روسیه!+تصاویر

جاذبه‌های گردشگری روسیه +تصاویر

کاخ پترهوف از جاذبه های گردشگری روسیه+تصاویر

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار