تبلیغات

تفاهم ایران و اکوادور برای همکاری‌ اقتصادی

کد خبر: ۳۷۶۲۳۳

۱۸  بازدید

خبرگزاری فارس: محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان بعدازظهر امروز چهارشنبه به وقت محلی پس از دیدار با گیومه لانگ وزیر خارجه اکوادور در نشست خبری مشترک به تشریح مذاکرات انجام شده پرداخت.

ظریف ضمن قدردانی از مهمان‌نوازی وزیر خارجه اکوادور، رئیس‌جمهور و مردم این کشور با بیان اینکه ایران و اکوادور دارای روابط بسیار گسترده و مشترکات سیاسی و اقتصادی هستند، گفت: امروز گفت‌وگوهای بسیار خوبی برای تحکیم روابط دو کشور و مشورت‌های خوبی درباره وضعیت مناطق آمریکای لاتین و خاورمیانه داشتیم.

وی با بیان اینکه در زمینه همکاری‌های اقتصادی بین بخش خصوصی گفت‌وگوهای خوبی انجام شد، تصریح کرد: زمینه‌های همکاری را بررسی و در برخی زمینه‌ها دو تفاهم بین بانک‌های مرکزی دو کشور و یک تفاهم کشاورزی انجام شد.

وزیر امور خارجه با تاکید بر اینکه گفت‌وگوهای خوبی در حوزه معدن و علم و فناوری انجام شد، ادامه داد: بحث‌های خوبی بین بخش‌های خصوصی دو کشور شکل گرفت و در بحث انرژی گفت‌وگوهای خوبی داشتیم.

ظریف اظهار داشت: درباره ثبات بازار نفت دو طرف دیدگاه مشترکی دارند، تفاهم کردیم به همکاری‌ها در حوزه انرژی ادامه دهیم.

وی خاطرنشان کرد:  امروز روز خوبی در روابط دو کشور بود.

رئیس دستگاه دیپلماسی با قدردانی از دوستی و حمایت‌های دولت و مردم اکوادور در جریان برنامه هسته‌ای ایران و تحریم‌ها گفت: مردم دو کشور مردمی مقاوم هستند که در کنار یکدیگر ایستاده و در آینده هم خواهند ایستاد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار