تبلیغات

زلزله ایتالیا شهر " پاستا آم&a

زلزله ایتالیا شهر " پاستا آماتریسیانا " را نابود کرد

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ صبح امروز زلزله ای 6.2 ریشتری ایتالیا را لرزاند، در ابتدا اخباری مبنی بر مرگ 5 نفر خارج شد ولی الان اخبار از مرگ 37 نفر یعنی حدود 1 درصد جمعیت مردم این شهر خبر می دهند، در کنار مرگ این افراد اتفاق دیگری رخ داد که خبر آن را سخنگوی صلیب سرخ ایتالیا داد " شهر کوچک آماتریس کاملا نابود شده است. "

شهر آماتریس در استان ریتی و در تقریبا در مرکز ایتالیا واقع است، 175 کیلومتر مربع وسعت دارد و 2650 نفر جمعیت دارد. فاصله آماتریس با رم حدودا 1 ساعت است.

این شهر همچنین تاریخ بسیار قدیمی دارد، بنا های رومی نشان می دهد که آماتریش از زمان های بسیار قدیم وجود داشته است و حکومت های مختلفی از جمله رومی ها این شهر را کنترل کرده اند. از آثار باستانی های رم می توان به کلیسا های قرن چهاردهم این شهر اشاره کرد.

اما محبوبت این شهر به علت چیز دیگری است، نوعی پاستا در این شهر وجود دارد که این شهر به آن معروف است؛ پاستا آماتریسیانا !

این غذا انقدر معروف است که باعث می شد در آن زمان آشپز هایی زیادی از این شهر بیرون بیایند، همچنین قرار است روز یک شنبه یک جشنواره غذا در ایتالیا برگزار شود.

گفتنی است این زلزله اولین چیزی نبود که این شهر را نابود کرده است در سال 1529 این شهر توسط اسپانیایی ها سوزانده شده بود.

منبع: هوی/ 24 اوت 2016

42237

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار