تبلیغات

راه‌اندازی اتاق‌های "حلال"

شورای مفتی های روسیه به همراه هتل داران این کشور اقدام به راه اندازی طرح ایجاد شبکه اتاق های ویژه برای اقامت مسلمانان و بر اساس معیارهای اسلامی "حلال" خواهند نمود.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) :  آیدار گازیزوف، مدیرکل مرکز بین المللی استاندارد و گواهی "حلال" وابسته به شورای مفتی های روسیه به خبرگزاری اینترفاکس اعلام کرد:
"امروزه شاهد افزایش ورود مسلمانان به روسیه هستیم که یکی از مهمترین دلایل ایجاد شرایط مناسب برای اقامت بر اساس معیارهای اسلامی است."

به گفته ی گازیزوف، شورای مفتی های روسیه درنظر دارد تا همکاری های خود برای توسعه اتاق های ویژه طراحی شده با معیارهای اسلامی حلال در هتل های شهر مسکو و مناطق دیگر را عملی سازد. تحقق این پروژه نخست در مسکو پایتخت روسیه و سپس در مناطق تجمع مسلمانان همچون قفقاز شمالی، اورال، آلتای و شهرهای کرانه رودخانه ولگا خواهد بود.

وی افزود که در اتاق های حلال هیچگونه مجسمه و تصاویر انسان و حیوانات وجود نخواهد داشت. از دیگر ویژگی های این اتاق ها می توان به وجود ترجمه قرآن کریم، ارائه غذاهای حلال برای مسلمانان، جانمازی برای اقامه نماز و همچنین نمایش جهت مکه برای نماز و مناجات اشاره نمود.

منبع: جام نیوز

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار