تبلیغات

هک شدن سایت جهانی وزنه برداری پیامد خشم ایرانیان

نیویورک تایمز در گزارشی به بررسی رقابت های وزنه برداری المپیک ریو و ناداوری در حق بهداد سلیمی پرداخت.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) :  ایرانیان خشمگین از ناداوری ها علیه یکی از بهترین وزنه برداران کشورشان و درنتیجه از دست دادن دومین نشان المپیک از سوی بهداد سلیمی، اعتراض خود را به سمت رایانه ها هدایت کردند.

سایت فدراسیون جهانی وزنه برداری برای چند روزی از کار افتاد و پس از آن فدراسیون جهانی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: سایت جهانی وزنه برداری از سوی هواداران ایرانی هک شده است.

این فدراسیون افزود: به علت حملات پیاپی ما نمی توانیم اصالت و اعتبار برخی از محتویات سایت را ضمانت کنیم.

حملات ایرانیان به سایت جهانی وزنه برداری پس از شب فینال رقابت های وزنه برداری در المپیک ریو رخ داد که در آن وزنه برداران فوق سنگین، وزنه هایی برابر با 105 کیلوگرم را بالای سر می بردند.

در شب پایانی رقابت ها، داوران دو حرکت بهداد سلیمی دارنده نشان طلای المپیک 2012 لندن را نپذیرفتند.

سلیمی توانست در حرکت یک ضرب رکورد جهانی را که پیش از این هم در اختیار خودش بود، بشکند و از طرفی در آستانه کسب یک نشان المپیکی دیگر بود.

با از دست رفتن شانس کسب مدال برای سلیمی، هواداران ایرانی از جای خود برخاستند و از میان 5 داوری که امر قضاوت را بر عهده داشتند، به یک داور عراقی اشاره کردند، داوری که اهل کشور همسایه ایران و آغازگر جنگ 8 ساله علیه ایرانیان بود.

هک شدن سایت جهانی وزنه برداری نتیجه خشم ایرانیان

سلیمی کردآسیابی به دادگاه داوری ورزش اعتراض کرد، اما دادگاه یاد شده درخواست او را رد و اعلام کرد که هیئت داوران اجازه انجام هرگونه اقدامی را داراست.هک شدن سایت جهانی وزنه برداری نتیجه خشم ایرانیان

خشم هواداران ایرانی، مربیان و ورزشکاران به سمت رسانه های اجتماعی سرازیر شد.

درشبکه اجتماعی اینستاگرام سیلی از هزاران اظهار نظر، صفحه فدراسیون جهانی وزنه برداری را در بر گرفت و هواداران با هشتگ هایی گوناگون تحت عنوان "عدالت برای بهداد" اعتراض خود را اعلام کردند.

هک شدن سایت جهانی وزنه برداری نتیجه خشم ایرانیان
یکی از سخنگویان فدراسیون جهانی از اظهار نظر درباره این واکنش ها خودداری و اعلام کرد که در صورت ادامه این موارد، موضوع بررسی خواهد شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار