تبلیغات

تلفات زلزله فاجعه‌ بار ایتالیا به 20 تن رسید

کد خبر: ۳۷۵۹۷۱

۳۹  بازدید

خبرگزاری ایسنا: بر اثر وقوع زمین‌لرزه فاجعه‌بار در مناطق مرکزی ایتالیا تاکنون دست‌کم ۲۰ تن جان خود را از داست داده‌اند.

این زمین لرزه ۶.۲ ریشتری اوایل امروز (چهارشنبه) مناطق روستایی کوهستانی در مرکز ایتالیا را به لرزه درآورد و موجب شد تعداد قابل توجهی از ساکنان زیر آوار گرفتار شوند. در این حادثه طبیعی تعداد قابل توجهی از ساکنان منطقه نیز ناپدید شده‌اند.

این زمین لرزه در ساعات ابتدایی صبح امروز و زمانیکه بسیاری از مردم در خواب بودند اتفاق افتاد و به تخریب خانه‌ها و مسیرهای ارتباطی در تعدادی از روستاها و شهرهای کوچک واقع در ۱۴۰ کیلومتری شرق رم منجر شد.

سرویس‌های امداد و نجات به انتشار تصاویر هوایی اقدام کردند که نشان می‌دهد مناطقی از منطقه آماتریس با خاک یکسان شده درحالیکه خیابان‌های منطقه اکامولی مملوء از ویرانه‌های به جا مانده از زلزله شده‌ است.

شهردار اکامولی گفت: هر چه از زمان وقوع زلزله بیشتر می‌گذرد متوجه می‌شویم وضعیت مناطق زلزله زده وحشتناک‌تر از آن چیزی است که تصور می‌شد.

ساکنان مناطق زلزله‌زده پیش از حضور نیروهای امدادیِ مجهز به دستگاه‌های امدادرسانی و سگ‌های انسان‌یاب، خود به جستجوی اعضای خانواده‌شان در میان آوار اقدام کردند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، همچنین بیمارستان شهر آماتریس به شدت خسارت دیده و بیماران به خیابان‌های اطراف منتقل شده‌اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار