تبلیغات

بزرگداشت کیارستمی در جشنواره بوسان

کد خبر: ۳۷۵۷۷۰

۱۴۲  بازدید

وب‌سایت آی ‌سینما: برگزارکنندگان جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان از عباس کیارستمی کارگردان تازه درگذشته ایرانی با عنوان «فیلمساز سال آسیا» تقدیر می‌کنند. قرار است همزمان با برگزاری مراسم افتتاحیه بیست و یکمین دوره این جشنواره در روز ششم اکتبر (15 مهر)، احمد کیارستمی فرزند فیلمساز مولف ایران جایزه پدرش را دریافت کند.بزرگداشت کیارستمی در جشنواره بوسان

علاوه‌بر این، جشنواره بوسان به عنوان یکی از معتبرترین رویدادهای سینمایی آسیا با مروری بر آثار و زندگی کیارستمی، یاد و خاطره کارگردان ایرانی برنده نخل طلا را گرامی می‌دارد. به گزارش اسکرین دیلی، برگزارکنندگان بیست و یکمین جشنواره بوسان از ادای احترام به کیارستمی به عنوان فیلمساز سال آسیا خبر دادند. کیم جی سئوک مدیر برنامه‌ریزی جشنواره فیلم بوسان ضمن اعلام این خبر، به رابطه نزدیک کارگردان «طعم گیلاس» و مهم‌ترین رویداد سینمایی کره جنوبی اشاره کرده است.

طبق برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، آثار کیارستمی شامل 9 فیلم از جمله سه‌گانه «کوکر»: «خانه دوست کجاست؟» (1987)، «زندگی و دیگر هیچ» (1992) و «زیر درختان زیتون» (1994) در طول نه روز برگزاری جشنواره به نمایش درمی‌آیند.

مدیر برنامه‌ریزی جشنواره بوسان در گفت‌وگو با اسکرین با اشاره به حضور کیارستمی در جشنواره بوسان می‌گوید: «او چندین مرتبه در جشنواره ما حضور یافت که اولین بار به سال 1997 برمی‌گردد؛ زمانی که دوره دوم در حال برگزاری بود. در سال 2005، به عنوان رییس هیات داوران بخش «موج نو» و در سال 2010 در مقام رییس آکادمی سینمایی آسیا حضور داشت. بعد از افتتاح مرکز سینمایی بوسان، کیارستمی به اینجا آمد و کارگاهی را تحت عنوان «مدرسه فیلمسازی کیارستمی» برای علاقمندان برگزار کرد که حضور عموم در آن آزاد بود.»

او در ادامه به صمیمتی که برخلاف ظاهر فیلسوف‌مابانه کیارستمی در وجودش موج می‌زده، اشاره کرده است. فهرست کامل فیلم‌های بیست و یکمین جشنواره بوسان در تاریخ ششم سپتامبر (16 شهریور) اعلام می‌شود. این رویداد سینمایی در روز 15 اکتبر (24 مهر) به کار خود پایان می‌دهد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار