تبلیغات

عربستان یمنی‌ها را از اجرای مناسک حج محروم می کند

به گزارش افکارنیوز،

 عربستان برای دومین سال متوالی اتباع کشور یمن را از برگزاری مناسک حج محروم می کند.

بر اساس این گزارش، برای دومین سال متوالی نظام عربستان مناسک حج را با مشکلات سیاسی درهم آمیخت، ریاض این بار هم با قرار دادن چالش‌ها و محدودیت‌های فراوانی در برابر حجاج یمنی سعی می کند مانع حضور یمنی ها در فریضه حج شود.

 این چالش‌ها در شرایطی است که ریاض به همراه همپیمانانش در یک سال و نیم گذشته شرایطی را بر یمن حاکم کرده است که نتیجه آن بروز مشکلات اقتصادی و بشری فراوان برای یمنی ها بوده است. وزارت اوقاف یمن و آژانس حمل و نقل حجاج در این کشور با هدف تسهیل در اعزام حجاج به مناسک حج از مدت ها پیش اعلام کردند مقدمات لازم را برای انتقال حجاج فراهم کرده اند، اما جهت اعزام حجاج همچنان باید منتظر پاسخ عربستان بمانند.

 فواد ناجی،  معاون وزیر اوقاف یمن، می‌گوید: «نظام سیاسی عربستان حتی به یک بند از بندهایی که وعده داده بود عمل نکرد، مشکل ما از طرف نظام سعودی و به دلیل مشکلات و چالش هایی است که آنان در برابر ما قرار داده اند چنانچه مزدوران عربستان در داخل کشور هم در پی توطئه‌چینی هستند تا حدود دو  تا سه هزار حاجی را تنها از حضرموت و مارب انتخاب کنند به این امید که وانمود کنند عربستان مانع حضور حجاج یمنی در مناسک حج نشده است، این تلاش‌ها در شرایطی است که یمن هر ساله 19 هزار سهمیه برای اعزام حجاج داشته است.»

گزارشگر المنار در گزارش خود تصریح کرد، انتظار مردم یمن  از عربستان  بیش از آن چیزی بود که تاکنون اتفاق افتاده است به همین منظور آنها از سنگ‌اندازی عربستان در برابر حجاج یمنی شگفت‌زده شدند و حتی این اقدام را هولناک تر از کشتاری دانستند که عربستان در یمن به راه انداخته است؛ با این حال هنوز چند روزی باقی مانده است که برای حجاج یمنی بسیار سرنوشت ساز به شمار می آید؛ زیرا در این چند روز مشخص خواهد شد آیا عربستان به طور نهایی با ورود حجاج یمنی به خاک عربستان موافقت می کند یا خیر. مردم یمن با پیش‌بینی موافقت نکردن عربستان با ورود حجاج یمنی به خاک عربستان، معتقدند ممکن است عربستان بتواند آن‌ها را از مناسک حج محروم کند، اما قادر نخواهد بود آن‌ها را از مناسک جهاد باز دارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار