تبلیغات

رونمایی از مخوف‌ترین ربات داعش کُش جهان+تصاویر

به گزارش افکارنیوز،

نیروهای عراقی برای مقابله با تروریست‌های داعشی در این کشور اقدام به ساخت یک ربات نظامی کرده‌اند و قصد دارند از آن برای بازپسگیری‌ شهرهای خود از دست داعش استفاده کنند.

بر این اساس، این ربات به اندازه یک ماشین است و شبیه یک تانک طراحی شده است. این روبات مجهز به چهار دوربین است که به کنترل کننده خود اجازه می‌دهد دید وسیعی از میدان جنگ داشته باشد. این ماشین جنگی به وسیله یک لب تاپ از کیلومترها دورتر کنترل می‌شود. این ربات همچنین مجهز به یک آتشبار خودکار و یک شلیک کننده موشک است. زمانی که این ربات در میدان نبرد می‌جنگد، کنترل کننده  آن می‌تواند در مکانی امن اتفاقات را کنترل کند. عراقی‌ها نام این ربات جنگی را "الربات" گذاشته‌اند. 

رونمایی از مخوف‌ترین ربات داعش کُش جهان+تصاویر

در ادامه این مطلب آمده است: هنوز معلوم نیست دقیقاً چه کسی این ربات را اختراع کرده است. نشریه عراقی بغداد پست در این باره نوشته است: دو برادر این ربات را اختراع کرده‌اند. با این وجود نام آنها افشا نشده است. یک کاربر توییتر مدعی شد این ربات بیش از 6 ماه است که برای حفظ آرامش و امنیت بغداد مورد استفاده قرار می‌گیرد. 

رونمایی از مخوف‌ترین ربات داعش کُش جهان+تصاویر

در کنار اطلاعات محدود از این ربات، هنوز مشخص نیست که عراق چندبار از آن استفاده کرده است و آیا برنامه‌ای برای تولید بیشتر آن دارد یا خیر. بغداد پست مدعی است نیروهای نظامی عراق برای بازپسگیری شهر موصل، در شمال عراق که در سال 2014 به وسیله داعش اشغال شد، از این ربات استفاده خواهند کرد.  

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار