تبلیغات

ضرر «استاتین» با دوز بالا برای بیماران قلبی

رساندن کلسترول لیپوپروتئین با دانسیته خیلی کم به سطوح بسیار پایین، در تمام بیماران با سابقه قبلی بیماری قلبی توصیه نمی‌شود.

ضرر «استاتین»

براساس اطلاعات جمع‌آوری شده، چند مطالعه رساندن کلسترول لیپوپروتئین با دانسیته خیلی کم به سطوح بسیار پایین، در تمام بیماران با سابقه قبلی بیماری قلبی توصیه نمی‌شود.
 مطالعه‌ای  نشان داده که هر چند دستورالعمل‌های بین‌المللی برای مبتلایان به بیماری ایسکمیک قلبی از پیش موجود، به درمان با استاتین‌ها با هدف پیشگیری از وقوع حوادث قلبی-عروقی توصیه می‌کنند، اهمیت این توصیه برای سطوح مختلف کلسترول LDL متفاوت است. گروه تحقیقاتی انستیتو کلالیت کانادا، می‌گوید: «اطلاعات مشاهده‌ای به‌دست آمده مشخص نمی‌کنند که سطوح کلسترول چقدر باید باشد.»


برای مشخص کردن ارتباط میان سطوح کلسترول LDL که توسط درمان با استاتین حاصل شده و حوادث قلبی-عروقی در بیماران با ایسکمی قلبی از پیش موجود، تحقیقی برنامه ریزی شد.
مطالعه کوهورت روی اطلاعات به‌دست آمده طی ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۳ میلادی از یک مرکز درمانی در سوئد انجام شد. شرکت‌کنندگان در این کوهورت، ۳۱۶۱۹ بیمار با ایسکمی قلبی تحت‌درمان با استاتین‌ها بودند که اکثریت آنها جنسیت مذکر داشتند. شایع‌ترین عوارض قلبی در بیماران این مطالعه عبارت بودند از: انفارکتوس میوکارد، آنژین صدری، حمله مغزی، آنژیوپلاستی و جراحی بای‌پس قلبی که همگی موجب افزایش مرگ و میر در بیماران می‌شوند.
طبق نتایج، در ۹۰۳۵ بیماری که پیگیری شدند، میزان بروز حوادث قلبی تفاوتی با بیمارانی که میزان کلسترول LDL آنها در محدوده متوسط بود، نداشت.

ایمنا

اخبار مرتبط :

استفاده از استاتین ها در درمان سرطان مری

داروی سیمواستاتین برای چربی خون بالا

استاتین ها پایین آورنده کلسترول در کودکان

داروهای استاتین خطر افسردگی را در بیماران قلبی كاهش می‌دهد

تاثیر مفید دزهای بالای استاتین

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار