تبلیغات

این ربات کابوس داعش است

کد خبر: ۳۷۵۶۴۴

۳۰۳  بازدید

دو برادر عراقی ساکن بغداد یک خودروی رباتیک نظامی ساخته‌اند که در حال حاضر برای بازپس گیری یکی از شهرهای شمال عراق از داعش استفاده شده است.

خبرگزاری ایسنا: دو برادر عراقی ساکن بغداد یک خودروی رباتیک نظامی ساخته‌اند که در حال حاضر برای بازپس گیری یکی از شهرهای شمال عراق از داعش استفاده شده است.

به گزارش انگجت، این ربات تا حدودی شبیه به یک خودروی زرهی رزمی نظامی در اندازه کوچک است که از راه دورکنترل شده و مجهز به مسلسل خودکار و قبضه راکت‌انداز کاتیوشا است.

این ربات نظامی همچنین چهار دوربین دارد و میدان جنگ را به اپراتورها که در فاصله یک کیلومتری با لپ‌تاپ به کنترل آن می‌پردازند، نشان می‌دهد. این فاصله نشان از آن دارد که اپراتورها هم باید در میدان جنگ حضور داشته باشند، اما در نهایت می‌توانند در صورت خطر، خود را پنهان کنند.

مسلسل ربات در زمان حرکت در یک زاویه 45 درجه قرار دارد. چرخ‌های این زره‌پوش نیز از لاستیکی از جنس تفلون جامد ساخته شده است. این ربات می‌تواند دشمن را از فاصله سه کیلومتری هدف قرار دهد.

این زره‌پوش در برابر تیراندازی مقاوم بوده و حتی در صورت هدف قرار گرفتن توسط تیربار دشمن می‌تواند تا 50 کیلومتر به مسیر خود ادامه دهد.

نام این دو برادر مخترع مشخص نیست و ربات مذکور نیز چند ماه پیش در یک نمایشگاه امنیتی و دفاع به نمایش درآمده است.

 

در صورت پخش نشدن ویدئو بر روی تصویر زیر کلیک کنید.

این ربات کابوس داعش است 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار