تبلیغات

بازداشت فردی یونانی در معامله 28 میلیارد دلاری شرکت نفتکش/ افزایش هزینه بیمه عمر بازنشستگان تا سقف 5میلیون تومان

افزایش هزینه بیمه عمر بازنشستگان تا سقف 5میلیون تومان/ در پرداخت فیش‌ های مدیران صندوق بازنشستگی سونامی نداشتیم مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور از بازداشت فردی یونانی که در معامله 28 میلیارد دلاری پول های صندوق بازنشستگی را بازنگردانده بود، خبر داد.

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمود اسلامیان مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری در نشست خبری که امروز(سه شنبه) برگزار شد، اظهار داشت: در صندوق بازنشستگی کشور در 2حوزه بیمه‌ای، بازنشستگی و حوزه‌های اقتصادی عمده فعالیت‌ خود را انجام می‌دهیم که در رابطه با حوزه اقتصادی طی 2 سال اخیر اقدامات مناسبی انجام شده است.

وی افزود: تقریبا 6 هلدینگ تخصصی در حوزه حمل و نقل، گردشگری، انرژی، صنعت و معدن،‌ مواد غذایی، کشاورزی، دارویی، عمران، بیمه، بانک‌ها و بازار سهام در چندین سال گذشته ایجاد شد که با تشکیل این هلدینگ‌ها ما شاهد کنترل، نظم  و انضباط و افزایش بهره‌ وری هستیم.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: هدف از تشکیل این هلدینگ‌ها کسب سود برای پرداخت حقوق بازنشستگان و توسعه اقتصاد کشور و اشتغال بوده است که خوشبختانه در سال‌ های اخیر پروژه‌های  بسیاری در این هلدینگ‌ها آغاز به کار کردند.

اسلامیان تصریح  کرد: در سال 92 سود حاصله حدود 800میلیارد تومان بوده است که در سال 93 این مقدار به 1200میلیارد افزایش یافته است که تقریباً 35درصد افزایش سود را داشته‌ایم، این میزان در سال 94 نیز به 1500میلیارد تومان افزایش یافت.

وی افزود: در اقتصاد کشور با تمرکز بر بهره‌وری این مجموعه‌ها، سود ناشی از عملکرد آنها افزایش یافته است.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: صندوق بازنشستگی کشوری در زمینه بیمه تکمیلی باید حدود 1000میلیارد تومان هزینه را تأمین کند و ما سعی در افزایش شاخص‌های مختلف داریم.

اسلامیان تصریح کرد:‌ در گذشته پرداخت حقوق بازنشستگان بین 5 تا 7روز انجام می‌شد اما اکنون آنها می‌توانند حقوقشان را در همان روز دریافت کنند، به جز  3 استان در 28 استان کشور حقوق بازنشستگان به صورت غیر مستقیم پرداخت می‌شود، تا پایان شهریور ماه تمام حقوق بازنشستگان در 3 استان دیگر نیز به شکل غیرمستقیم پرداخت خواهد شد که این عمل باعث صرفه‌جویی در زمان و هزینه می‌‌شود.

وی با بیان اینکه با مصوبه هیئت دولت، بیمه عمر امسال از 3میلیون به 5میلیون تومان افزایش یافت، گفت: صندوق مبلغی بالغ بر 1000میلیارد تومان برای بیمه تکمیلی باید پرداخت کند، در همین راستا با مراجعه بیماران به بیمارستان‌های دولتی، آنها تنها بین 6تا 10درصد هزینه را  پرداخت می کنند، اما اگر به بیمارستان های خصوصی مراجعه کنند تا سقف 15درصد از هزینه‌ها را باید بیمار پرداخت کند.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت:‌ بازنشستگان با راه‌اندازی 2هزار مرکز از تعداد 16هزار مرکز پیشخوان دولتی می‌توانند فقط با پرداخت  هزار تومان خدمات مورد نیاز را دریافت کنند.

اسلامیان با بیان اینکه صندوق امسال برای مسافرت‌های بازنشستگان حدود 150هزار نفر را حمایت می‌کند، گفت: در همین راستا به ازای هر 2نفر، 600هزار تومان اعطا می کند و برای سفر به عتبات نیز به 5هزار نفر به ازای هر نفر یک میلیون و 200 هزار تومان پرداخت می شود، همچنین در ارائه سرویس‌های مختلف و هزینه عینک و ... حدود 30 الی 40 درصد افزایش پرداخت داشته‌ایم.

وی افزود: 9خانه امید را در سال 95 افتتاح خواهیم کرد که عمده فعالیت‌ آنها اجرای برنامه‌های فرهنگی و تفریحی برای بازنشستگان است.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: امسال نیز همانند سال گذشته پرداخت 250هزار وام قرض‌الحسنه داریم که امیدواریم تا پایان سال، سقف آن افزایش یابد.

اسلامیان تصریح کرد:‌ در پرداخت حقوق به مدیران صندوق بازنشستگی کشوری، خوشبختانه هیچ سونامی نداشتیم و به همه آنها در همان حدی که تعیین شده بود، پرداخت کردیم.

وی افزود: به کمک دادستان توانستیم فردی یونانی را که حدود 28 میلیون یورو از منابع مالی ما را به مدت سه سال در اختیار داشت بازداشت کنیم و مبلغ مورد نظر را به بیت المال برگردانیم.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری  با اشاره به اینکه حدود 50 درصد بازنشستگان در حوزه آموزش و پرورش هستند، گفت: در حوزه ی بازنشستگی ما حدود یک میلیون و 290 هزار نفر بازنشسته داریم که این تعداد با افراد تحت تکفل خود به حدود 2 میلیون نفر می رسند.

اسلامیان در ادامه با توجه به کاهش 67 درصدی قدرت خرید بازنشستگان در دوران تورم، تصریح کرد: با توجه به افزایش تورم در کشور که از جمله مشکلات و مسایلی است که بازنشسته ها با آن ها درگیر هستند، قدرت خرید آن ها نیز کاهش می یابد، تاکنون بر اساس تأکیدات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در دولت یازدهم تلاش های مناسبی برای کاهش میزان تورم انجام گرفته است.

وی افزود: افرادی که در دوره های مختلف مدیریتی بازنشسته شده اند حقوق دریافتی شان متفاوت است، امسال حدود 600 میلیارد تومان به این صندوق اختصاص داده شده است تا حقوق بازنشستگان را پرداخت کنیم.

مدیر عامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: سن بازنشستگی در کشور ما بسیار پایین است و میانگین سن بازنشستگی 51 و نیم سال در نظر گرفته شده است، در حالیکه این میانگین در سایر کشورهای دنیا برای خانم ها 60 تا 65 سال است.

اسلامیان تصریح کرد: صندوق بازنشستگی کشوری حدود 20 هزار میلیارد ثروت و سرمایه در اختیار دارد که توانسته با ساماندهی انجام گرفته در سال های اخیر میزان سود خود را افزایش دهد، به طوریکه در سال 92 حدود 800 میلیارد تومان، در سال 93 یک هزار و 200 میلیارد و در سال 94 یک هزار و پانصد میلیارد تومان افزایش سود داشته است که تقریبا طی 2 سال گذشته با 35 درصد رشد و افزایش سود روبه رو هستیم که امسال امیدواریم این رقم افزایش یابد.

*85 درصد بیمارستان ها طرف قرارداد بیمه صندوق بازنشستگی کشور هستند

در ادامه این نشست عباس رشیدی مدیرکل امور فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی کشوری اظهار داشت: کل خدمات ارائه شده در زمینه خدمات بیمارستانی در 5 محور تقسیم شده که در حوزه اعمال جراحی مهم و فوق تخصصی میزان پرداختی ها تا سقف 15 میلیون تومان، در بخش بستری 7 میلیون و پانصد هزار، در بخش خدمات تشخیصی مثل سونوگرافی و ... تا سقف 500 هزار تومان، در بخش اعمال آزمایشگاهی 280هزار تومان و در بخش مربوط به شکستگی ها و در رفتگی ها تا سقف 300 هزار تومان است.

وی با اشاره به این که حدود 85 درصد بیمارستان ها در سطح کشور طرف قرارداد بیمه صندوق بازنشستگی کشوری هستند،افزود: نرخ حق بیمه 24 هزار تومان است که حدود 4 هزار تومان نسبت به گذشته که حدود 20 هزار تومان بود به این مقدار اضافه شده است.

*راه اندازی 5 هلدینگ در صندوق بازنشستگی کشور

محمود شهشهانی پور معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری در ادامه اظهار داشت: افزایش بهره وری، سودآوری و حفظ ثروت بورسی صندوق 2 مأموریت عمده ای بود که در حوزه اقتصادی تعریف کردیم و خوشبختانه با تشکیل هلدینگ مالی مراقبت های لازم انجام می گیرد تا ارزش های بورسی شرکت ها کاهش نیابد.

وی افزود: از تعداد 6 هلدینگ 5 عدد راه اندازی شده و یکی از آن ها در قالب همکاری با دیگر هلدینگ ها فعالیت می کند.

معاون سرمایه گذاری و امور اقتصادی صندوق بازنشستگی کشوری گفت: حدود هزار و 500 میلیارد تومان از پرداخت های مستمری بگیران از محل سود صندوق بازنشستگی بوده که بالغ بر 12 درصد است.

شهشهانی پور در ادامه تصریح کرد: مجموع شرکت هایی که تحت کنترل ما هستند حدود 60 شرکت است که برخی از آن ها واحدهای فرعی نیز دارند، همچنین بخش عمده کم بازده ما در بخش صنعتی و غذایی بوده و پر بازده ترین بخش ما مربوط به حوزه انرژی است که در این میان حدود 10 شرکت کم بازده داریم و 7 عدد از آن ها را توانستیم کنترل کنیم و آن ها را از زیان دهی خارج کنیم.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار