تبلیغات

قرار نبود هواپیماهای روسیه بمانند/ائتلاف تهران - مسکو همچنان باقیست

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/MTBAEX کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با تاکید براینکه قرارنبود هواپیماهای روسی در این پایگاه بمانند گفت: مقرر بود از روز «ر» تا روز پنج‌شنبه بمانند و بروند، طبق طراحی عملیات زمینی، پنج‌شنبه گذشته رفتند و این ناشی از فشار کشورهای دیگر نبود.

خبرگزاری فارس: قرار نبود هواپیماهای روسیه بمانند/ائتلاف تهران - مسکو همچنان باقیست

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، امیر دریابان علی شمخانی دبیر شورای‌عالی امنیت ملی در گفت‌وگویی اظهار داشت: قرار نبود هواپیماهای روسی در این پایگاه بمانند بلکه مقرر بود از روز «ر» تا روز پنج‌شنبه بمانند و بروند. این هواپیماها دیروز نرفتند بلکه طبق طراحی عملیات زمینی، پنج‌شنبه گذشته رفتند و این ناشی از فشار کشورهای دیگر نبود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی افزود: کشورهای دیگر از این همکاری‌های راهبردی، متحیر و غافگیر شدند به همین علت نتوانستند منویات شومشان را در شکست محاصره حلب به ثمر برسانند.

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی همچنین درباره دیدگاه‌های متفاوت درباره همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه گفت: در ساختار نظام جمهوری اسلامی ایران، کندی و بن بست در تصمیم‌گیری مدت هاست رفع شده است و متناسب با نیازها برای تامین امنیت کشورمان، ساختار تصمیم‌گیری ما به ویژه در عرصه دفاعی و امنیتی، زنده، فعال، هوشمند و روزآمد است.

وی تاکید کرد: تروریسم موضوعی پیچیده است که در زمان‌های مختلف در اربیل، بغداد، دمشق، نیس فرانسه، بلژیک و آلمان بروز می‌کند؛ نباید اجازه دهیم این منویات شوم هیچ گونه تقربی به امنیت مقتدرانه کشورمان بیابد و این امنیت را که ثمره خون شهدای بیشمار انقلاب و شهدای مدافع حرم است مخدوش کند.

شمخانی گفت: تروریست‌های مزدور تکفیری در منطقه‌ای خاص در سوریه نفس‌های آخر را می‌کشیدند و باید این فرصت به پیروزی محکم و پایدار تبدیل می‌شد و خلاف انتظار حامیان تروریسم اعم از آمریکا و برخی کشورهای منطقه که توهم توان تغییر معادله قدرت را دارند، منویات منفی آنها را در قبال مردم سوریه باید دچار بن بست و فروپاشی می‌کردیم.

وی جنجال رسانه‌ای درباره همکاری‌های راهبردی ایران و روسیه را طبیعی دانست و افزود: ائتلاف ضدتروریسم در منطقه به رهبری آمریکا با گذشت یک و نیم سال هیچ دستاوردی نداشته، اما دستاوردهای ائتلاف چند ماهه ایران، سوریه، روسیه و مقاومت لبنان آشکار است.

شمخانی دستاوردهای این ائتلاف را در عراق شفاف و در سوریه در چندقدمی پیروزی نهایی دانست و تصریح کرد: طبیعی است که باید بسیجی رسانه‌ای شکل گیرد تا این اقتدار ائتلاف را که تمیزدهنده سخن راست ائتلاف مقاومت از سخن دروغ ائتلاف غرب است نشان دهد و رسانه‌های مستقل نباید فریب بازی‌های رسانه را بخورند.

مقام عالی هماهنگ‌کننده اقدامات سیاسی - امنیتی ایران با سوریه و روسیه تصریح کرد: اینکه در بخشی از حلب عملیاتی شود که نیازمند پشتیبانی هوایی باشد و این پشتیبانی به خواست مستشاران ایرانی و اقدام روسیه باشد نشانه اقتدار است نه وابستگی.

وی با طرح این پرسش که کی و در کدام صحنه تاریخ ایران، مبتنی بر منویات کشورمان مشارکت داشته‌ایم، افزود: ایران قبل از پیروزی انقلاب حلقه‌ای از جنگ سرد علیه اتحاد جماهیر شوروی بود و حضورش در ظفار نیز به دستور آمریکا بود.

شمخانی گفت: ایران امروز به علت نیازش با همکاری روسیه و مقاومت برای مقابله با فتنه‌های تکفیری، روسیه قدرتمند را کنار خودش آورده و آن را به عنوان عملیات هوایی درکنار عملیات زمینی که طراح و مستشارش کشورمان است به کار گرفته است که نشانه اقتدار محسوب می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: یکی از ممیزه‌های مثبت این مقطع از تاریخ اسلام این است که جمهوری اسلامی توانست برای محکم کاری اهداف منطقه‌ای و دفاع از مردم مستضعف و زیر ستم تکفیری‌ها، توان هوایی یکی از قدرت‌های جهان را در ایام معدود در خدمت پیروزی آن ملت قرار دهد.

انتهای پیام/

http://fna.ir/MTBAEX

اخبارمرتبط :

95/06/02 - 09:37

95/06/01 - 11:03

95/05/29 - 15:58


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار