تبلیغات

ممنوع شدن از کار برای هر کسی بسیار دشواری است /رئیس سازمان سینمایی به ممنوع‌الکاری‌ها واکنش نشان داد

ممنوع شدن از کار برای هر کسی بسیار دشواری است /رئیس سازمان سینمایی به ممنوع‌الکاری‌ها واکنش نشان داد

فرهنگ > سینما - ایسنا نوشت: حجت‌الله ایوبی گفت: حق سینمای ایران این همه بدگمانی و ایجاد حاشیه نیست.

رئیس سازمان سینمایی در پی برخی حواشی اخیر برای سینماگران با بیان این مطلب گفت: تصمیم مقام محترم قضایی آن هم در آغاز هفته دولت و آن هم پس از این همه موفقیت سینماگران بسیار محل تأمل است. حتما مقام محترم قضایی در انجام وظایف خود بررسی‌هایی که لازم می‌دانست انجام داده است اما به نظر می‌رسد که لازم بود برای تکمیل بررسی‌های بیشتر ایشان که تصمیم سنگینی را برای بهترین سینماگران کشور گرفته است، از سازمان سینمایی به عنوان یک دستگاه دولتی تخصصی نیز کسب اطلاعات بیشتری می‌کرد یا سینماگران را احضار و با آن‌ها گفت‌وگو می‌کرد.

ایوبی خاطرنشان کرد: ممنوع شدن از کار برای هر کسی از جمله یک هنرمند یا سینماگر اتفاق مهم و بسیار دشواری است خصوصا اینکه در این موضوع ممنوع شدن این افراد از کار به منزله توقف در اجرای حقوق اشخاص دیگر نیز هست. در نظام اسلامی که اتفاقا نماد اسلامیت‌اش را باید در عدالت و انصاف قضایی دید، توجه بیشتر به چنین ظرایفی دارای نفع عمومی است و نباید به آن بی‌توجه بود. حقیقتا من هم مانند همه اهالی فرهنگ از این تصمیم در شگفتم و حیرت‌زده‌ام و البته امیدوارم که در تعامل و هم فکری با مقامات محترم دستگاه قضایی برای این مشکل چاره‌جویی قانونی کنیم.

رئیس سازمان سینمایی در پاسخ به اینکه گفته می‌شود هنرمندی ممنوع الفعالیت نشده است و فقط پخش‌کنندگان هستند، گفت: در حکم قاضی محترم نام سینماگرانی برده شده که بین آنها تهیه‌کننده، پخش‌کننده و کارگردان هم دیده می‌شود.

در پی پخش تیزرهای برخی فیلم‌ها از ماهواره به دستور قضایی برخی از سینماگران تا اطلاع ثانوی ممنوع الفعالیت شدند.

58241

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار