تبلیغات

ارائه گزارش عملکرد سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مجلس

ارائه گزارش عملکرد سازمان اسناد و کتابخانه ملی به مجلس

فرهنگ > ادبیات - رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران با حضور در کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی به ارائه گزارش عملکرد و برنامه‌های این سازمان به اعضای این کمیسیون پرداخت.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، در این جلسه حجت الاسلام و المسلمین نصرالله پژمان‌فر رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس ضمن تقدیر از خدمات سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در حفاظت از میراث مستند و مکتوب کشور به نقش مؤثر این سازمان در عرصه فعالیت‌های فرهنگی کشور اشاره کرد.

سیدرضا صالحی امیری در گزارش عملکرد خود به مواردی از جمله افزایش بیش از دوبرابری بودجه سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران در دولت تدبیر و امید با همراهی مجلس شورای اسلامی، افتتاح موزه کتاب و میراث مستند ایران برای نخستین بار در کشور در این دولت در کتابخانه ملی، افزایش 58 درصدی منابع دیجیتال سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، ایجاد اندیشگاه فرهنگی کتابخانه ملی و برگزاری بیش از 550 نشست، اضافه شدن بیش از 19 میلیون برگ سند و کتاب در این دولت به منابع دیجتال کتابخانه ملی، راه‌اندازی مجمع کتابخانه‌های بزرگ کشور (مکتب) و راه‌اندازی مجمع هماهنگی مراکز تاریخ پژوهی و بانک‌های اسنادی ایران (مهتاب) اشاره کرد.

بعد از گزارش رئیس سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران، برخی از اعضای کمیسیون فرهنگی از جمله احمد سالک، محمدعلی وکیلی و علی مطهری در اظهارنظرهای مستقلی بر ضرورت ایجاد نظام مدیریت یکپارچه در گردآوری و حفاظت از اسناد ملی و همچنین ضرورت حفاظت از میراث مکتوب و نسخ خطی تاکید کردند. 

58241

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار