تبلیغات

سارکوزی نامزد ریاست‌ جمهوری می‌شود

کد خبر: ۳۷۵۳۵۹

۱۲۲  بازدید

خبرگزاری ایسنا: رئیس‌جمهوری سابق فرانسه از تمایل خود برای کاندیداتوری در انتخابات ریاست‌جمهوری پیش روی این کشور خبر داد.

نیکولا سارکوزی، رئیس‌جمهوری سابق فرانسه اعلام کرد، در صورت پیروز شدن در رقابت‌های مقدماتی حزبش در پاییز امسال، سال آینده نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری فرانسه خواهد شد.

سارکوزی ۶۱ ساله در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۲ مغلوب فرانسوا اولاند، رقیب سوسیالیست خود شد که اکنون رئیس‌جمهوری فرانسه است اما میزان نارضایتی عمومی از دولت او به شدت بالا رفته است.

این رهبر حزب محافظه‌کار جمهوری‌خواهان فرانسه در حساب‌های خود در شبکه‌های اجتماعی نوشت: تصمیم گرفته‌ام که در انتخابات ریاست‌جمهوری سال ۲۰۱۷ نامزد شوم. من احساس می‌کنم قدرت لازم برای رهبری این نبرد را در مقطعی پرآشوب در تاریخمان دارم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، سارکوزی این خبر را در آستانه انتشار کتاب تازه‌اش با نام "همه چیز برای فرانسه" اعلام کرده است.

وی که به عنوان سیاستمداری جنجالی در میان رأی‌دهندگان راست‌گرای فرانسه هم طرفدار و هم مخالف سرسخت دارد، تأیید کرده که در ماه نوامبر (سه ماه دیگر) در انتخابات مقدماتی حزب جمهوری‌خواهان فرانسه شرکت خواهد کرد.

بر اساس گزارش بی.بی.سی، انتظار می‌رود سازکوزی در این رقابت‌ها با تعداد زیادی از رقیبان هم‌حزب خود روبرو شود. آلن ژوپه، نخست‌وزیر سابق فرانسه، رقیب اصلی سارکوزی در رقابت‌های مقدماتی خواهد بود.

وی دفاع از هویت فرانسوی، احیای بازار رقابتی از دست‌رفته و اعمال حاکمیت دولتی را از جمله اهداف خود در انتخابات بعدی عنوان کرده است.

رئیس‌جمهوری سابق فرانسه در حالی نامزدی خود در انتخابات آتی را اعلام می‌کند که قرار است به اتهام فساد مالی و اعمال نفوذ سیاسی محاکمه شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار