تبلیغات

مذاکرات ساخت نیروگاه توسط شرکت ترکیه‌ای-بلژیکی نهایی شد/ امضای قرارداد منتظر ابلاغ وزارت نیرو است

95/06/02 - 12:44

شماره: 13950602000683

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/PJES8F کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید برق حرارتی با تاکید بر اینکه مذاکرات با شرکت ترکیه ای-بلژیکی به اتمام رسیده و در حال حاضر امضای قرارداد نهایی منتظر ابلاغ وزارت نیرو است، گفت: ابتدای هفته جاری بر روی مباحث قراردادی با مسئولان ترکیه‌ای جلسه‌ای برگزار شد که بر روی آن با شرکت یونیت به تفاهم رسیدیم.

خبرگزاری فارس: مذاکرات ساخت نیروگاه توسط شرکت ترکیه‌ای-بلژیکی نهایی شد/ امضای قرارداد منتظر ابلاغ وزارت نیرو است

محسن طرز طلب در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که ظاهراً تا پایان هفته جاری قرارداد ساخت نیروگاه توسط شرکت یونیت ترکیه در ایران مبادله و امضای نهایی خواهد شد، گفت: هنوز مجوزهای آن اخذ نشده است، فعلاً مذاکرات تمام شده و در حال حاضر یک پروسه اداری می‌خواهد که به وزارت نیرو ارسال شود.

وی در پاسخ به این سوال که ظاهراً روز گذشته "آیسال" مدیرعامل شرکت یونیت ترکیه با چیت‌چیان وزیر نیرو دیدار کرده و قرارداد در حال نهایی شدن است، گفت: پایه و مباحث قراردادی و مذاکرات به اتمام رسیده است و باید مجوزهای لازم آن اخذ و کار اداری آن انجام شود و زمانی که 100 درصد به اتمام رسید آن را اعلام خواهیم کرد.

طرزطلب در پاسخ به این سوال که گفته می‌شود تا پایان هفته جاری این موضوع نهایی خواهد شد،گفت: قانوناً تا زمانی که ابلاغ وزارت نیرو را نداشته باشیم براساس قانون امکان امضاء و ابلاغ را نداریم چرا که براساس همین قانون باید مذاکره و سپس تنظیم قرارداد شود و آن را به وزارت نیرو ارائه دهیم و وزارت نیرو بررسی‌ها را انجام و سپس به شرکت تولید برق حرارتی ابلاغ کند.

طرز طلب ادامه داد: ابتدای هفته جاری مباحث قراردادی با مسئولان شرکت یونیت ترکیه انجام شده بود که بر روی این مباحث و جزئیات با شرکت یونیت به تفاهم رسیدیم.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید برق حرارتی با اشاره به اینکه امضای قرارداد در هفته جاری بعید است گفت: مجوزهای لازم همان ابلاغ وزارت نیرو است و کارها از سوی شرکت برق حرارتی نهایی شده است. قرارداد در حال تنظیم است و به وزارت نیرو ارسال خواهد شد تا اگر مورد قبول واقع شد وزارت نیرو آن را ابلاغ کند تا اقدامات لازم انجام گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا مبلغ قرارداد ساخت نیروگاه با شرکت ترکیه‌ای-بلژیکی کاهش یافته است، گفت: به هیچ وجه اینطور نیست 3 میلیارد دلار برآورد ما است و حداکثر هم 5 هزار مگاوات احداث خواهد شد.

به گفته وی، مجوزی که اخذ شده است حداکثر 5 هزار مگاوات است و 3 میلیارد دلار براساس حساب و کتاب‌هایی است که ما انجام داده‌ایم.

انتهای پیام/م

http://fna.ir/PJES8F

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار