تبلیغات

اموال مازاد بانک ها واگذار می شود

مدیرعامل شرکت فروش اموال مازاد بانکها گفت: بر اساس ارزیابی کارشناسان مبنی بر خارج شدن بازار مسکن از رکود امیدواریم بتوانیم تا پایان سال جاری ۶ مرحله واگذاری اموال مازاد بانک ها را انجام دهیم.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : حسن یمنی، با بیان اینکه در سال جاری و تا کنون ۵ مرحله مزایده واگذاری املاک مازاد بانک ها برگزار شده است، افزود: از آنجایی که کارشناسان بازار مسکن رونق را برای شش ماهه دوم سال جاری پیش بینی کرده اند این شرکت قصد دارد ۶ مرحله واگذاری را تا پایان سال انجام دهد.
وی به ایبنا اظهار داشت: این شرکت از زمان تاسیس تا کنون جهت فروش اموال مازاد بانک ها ۶۴ دوره مزایده برگزار کرده است که در خلال آن حدود ۱۶۰۰ فقره از این اموال فروخته شده است که مبلغی بالغ بر ۶ هزار میلیارد ریال است.
مدیرعامل شرکت فروش اموال مازاد بانک ها (فام ) همکاری هرچه بیشتر بانک ها در زمینه واگذاری املاک مازاد خود را خواستار شد و تاکید کرد: ضروری است بانک ها در بحث واگذاری املاک مازاد خود جدیت بیشتری به خرج دهند چرا که نگهداری این املاک هزینه های زیادی را برای بانک ها تحمیل کرده و از سویی نیز با توجه به اینکه از آنها بهره برداری نمی شود ممکن است سود مندی و کارایی آنها کاهش یابد. همچنین واگذاری این املاک می تواند در راستای اشتغال زایی و تولید موثر واقع شود.
وی ادامه داد: با توجه به تغییراتی که در اساسنامه شرکت فروش اموال مازاد بانکها انجام شده، این شرکت آمادگی خود را برای فروش اموال همه وزارتخانه ها ، بانک ها و سازمان ها ائم از دولتی ، غیردولتی و اشخاص حقوقی را اعلام می کند.
گفتنی است،شرکت فروش اموال مازاد بانک ها (فام) بر اساس مصوبه هیئت وزیران و تحت نظارت وزارت امور اقتصادی و دارایی و بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران و مشارکت و سهم ۱۰ بانک دولتی کشور در تاریخ سوم آذر ماه ۱۳۸۷ فعالیت خود را آغاز کرده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار