تبلیغات

آزادسازی ۹۰ درصد «البوکنعان» در استان «الانبار» عراق

95/06/02 - 11:05

شماره: 13950602000466

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/EX7G9O کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

در ادامه پاکسازی جزیره «الخالدیه» استان الانبار، ۹۰ درصد از منطقه «البوکنعان» آزاد شد؛ این منطقه از لحاظ ژئوپولتیکی اهمیت ویژه‌ای دارد، زیرا در شرق رود فرات واقع شده و بغداد را به اردن متصل می‌کند.

خبرگزاری فارس: آزادسازی ۹۰ درصد «البوکنعان» در استان «الانبار» عراق

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، نیروهای بسیج مردمی و ارتش عراق در ادامه پاکسازی جزیره «الخالدیه» استان الانبار توانستند پس از درگیری های سنگین و کشتن دهها تن از تروریست‌های داعش بیش از 90 درصد منطقه راهبردی «البوکنعان» را پاکسازی کنند.

فرماندهان ارشد تروریست‌های داعش در جریان عملیات آزادسازی شهر راهبردی فلوجه و جزیره الخالدیة به این منطقه فرار کرده‌اند و در حال حاضر در محاصره کامل نیروهای بسیج مردمی هستند.

نیروهای عراقی درصدد هستند پس از پاکسازی کامل منطقه البوکنعان، تروریست‌های داعش را از منطقه «الکرطان» هم عقب برانند. در صورت پاکسازی این دو منطقه، جزیره الخالدیه به طور کامل به تسلط نیروهای عراقی در می‌آید.

منطقه البوکنعان از لحاظ ژئوپولتیکی اهمیت ویژه ‌ای دارد زیرا در  بخش شرقی رود فرات واقع شده و  مسیر ارتباطی بغداد با کشور اردن به یکدیگر متصل می‌کند.

بر اساس اطلاعات به دست آمده از یک منبع میدانی اکثر عناصر تروریستی داعش محاصره شده در دو منطقه «الکرطان و البوکنعان» از فرماندهان ارشد این گروه تروریستی و دارای ملیت‌های خارجی هستند.

تعداد زیادی از این فرماندهان در چند روز گذشته توسط حملات موشکی دقیق نیروهای بسیج مردمی به هلاکت رسیده‌اند.

همزمان نیروهای بسیج مردمی مستقر در حومه البوکنعان با در نظر گرفتن احتمال فرار تروریست‌ها، در کمین‌های مختلف توانستند تعدادی از تروریست‌ها را به هلاکت برسانند.

یگان موشکی نیروهای بسیج مردمی همچنین بعد از کسب اطلاعات از نیروهای اطلاعات یک پایگاه را در منطقه البوکنعان با موشک هدف قرار دادند. در این عملیات دقیق حداقل 30 تروریست کشته شدند و تعدادی دیگر در خاک مدفون شدند.

همزمان با ادامه عملیات در مناطق مختلف استان الانبار، دهها تن از تروریست‌ها به سوی گذرگاه مرزی «القائم» متورای شدند.

انتهای پیام/ص

http://fna.ir/EX7G9O

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار