تبلیغات

جریاناتی سابقه‌دار بدنبال ارائه تصویری کاریکاتوری از خط امام(ره) هستند/ لزوم بازخوانی خط اصیل اسلام انقلابی

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/LLB8LM کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

500 نفر از مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور بیان کردند: بر جوانان مومن و انقلابی واجب است در مقابل روند عملیاتی که ماهیت نظام را هدف قرار داده است به صورت ویژه به رسالت تبیین، روشنگری و آگاهی رسانی به آحاد جامعه بپردازند.

خبرگزاری فارس: جریاناتی سابقه‌دار بدنبال ارائه تصویری کاریکاتوری از خط امام(ره) هستند/ لزوم بازخوانی خط اصیل اسلام انقلابی

به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج دانشجویی، 500 نفر از مسئولان بسیج دانشجویی دانشگاه‌های کشور حاضر در نشست خط امام(ره)، خطاب به جریانات جوان مؤمن و انقلابی کشور اعلام کردند: بر همه جوانان مومن و انقلابی واجب است در مقابل روند عملیاتی که ماهیت نظام را هدف قرار داده است به صورت ویژه به رسالت تبیین، روشنگری و آگاهی رسانی به آحاد جامعه بپردازند.

در ابتدای این نامه آمده است: ما اکنون در زمانه‌ای قرار گرفته‌ایم که رهبر معظم انقلاب از آن با نام پیچ مهم تاریخی یاد کرده‌اند. روزها و سال‌های پیشرو (پیچ تاریخی) برای جمهوری اسلامی بسیار حیاتی است. نه تنها ایران بلکه همه‌ی قدرت‌های بین‌المللی و منطقه‌ای سعی می‌کنند تا با استفاده از ظرفیت‌های خود، از این آشفته‌بازار جهانی و منطقه‌ای بیشترین امتیاز ممکن را برای تعیین جایگاه خود در نظم جدید بین‌المللی به دست آورند.

در ادامه تاکید شد: امروز ملت‌های مسلمان و مستضعفین عالم بیش از هر زمان دیگری به تکاپو افتاده اند و شعار عدالت طلبی و آزادی‌خواهی را فریاد می‌زنند. این فریاد، انعکاس صدای انقلاب اسلامی است که از فاصله های دور و نزدیک در گوشه گوشه دنیا به گوش میرسد. در طلیعه پیروزی‌های بزرگ و نمود های علنی غلبه تفکر انقلابی در این چند دهه  هنوز در پیش روی ما گردنه هایی  وجود دارد، موانعی هست، هنوز خیلی‌ها به کمین‌ نشسته اند تا  این بار با راهبرد نفوذ و استحاله از درون ، انقلاب اسلامی را از محتوی تهی کنند تا آنجا که جز پوسته‌ای از این انقلاب باقی نماند. که لازم است با توجه به این موضوع چند نکت‍ه‌ای را در این باب بیان کنیم.

در ادامه آمده است: امروز شاهد  تنظیم حجم عظیم معاهدات و قراردادهای داخلی و خارجی که در دایره امور محرمانه تعریف شده اند هستیم که برخی از آن ها علاوه بر زیان‌ها و خسارات جبران ناپذیر بر منابع و توان داخلی کشور، در تغییر ماهیت و رفتار نظام و همچنین کم اثر کردن اهرم‌های  قدرت کشور، نقش به سزایی دارد؛ مسائلی مانند قراردادهای نفتی، fatf، برنامه ششم توسعه، خصوصی سازی آموزش و پرورش، برجام، افزایش مناطق آزاد و مسائلی از این دست که نیاز به بررسی های ویژه دارد و عدم پرداختن به آن ها و عدم قرار گرفتن این مسائل در الویت‌های مطالبه جبهه جوانان انقلابی در مسیر آینده انقلاب اسلامی تاثیر به سزایی خواهد داشت.

در قسمت دیگری از این نامه تصریح شد: بر همه دلسوزان و علاقه‌مندان به آرمان‌های انقلاب علی‌الخصوص جریان جوانان مومن و انقلابی سراسر کشور واجب است تا در مقابل این روند عملیاتی که ماهیت نظام را هدف قرار داده است به صورت ویژه به رسالت تبیین، روشنگری و آگاهی رسانی به آحاد جامعه بپردازد. مسلما فرزندان امام روح‌الله حافظان ابدی اصالت نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهند ماند و اجازه نخواهد داد با تصمیماتی از این دست ظرفیت‌ها و و اهرم‌های قدرت نظام تحت الشعاع  قرار بگیرد.

در ادامه آمده است: خط امام و تفکر حضرت روح الله به عنوان یکی از منابع اصلی شناخت و تدوین مبانی اصیل انقلاب اسلامی شناخته می‌شود و تمامی شاخصه‌های انقلابی گری و همه آنچه که امروز حوزه رسالت‌ها و تکالیف ما را مشخص می‌کند را می‌توان در منظومه فکری حضرت امام(ره) جست‌و‌جو کرد و به فرموده مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای در صورت تحریف این خط ارزشمند ملت ما سیلی سختی خواهد خورد.

در ادامه این نامه تصریح شده است: در وانفسای صدور انقلاب اسلامی به اقصی نقاط عالم و بر افراشته شدن پرچم عدالتخواهی و آرمانگرایی در بین جوانان ممالک اسلامی و در بین سایر ملت‌های مستضعف  متاسفانه شاهد جریان‌های عمدتا سابقه‌دار در جمهوری اسلامی هستیم که مسیر تحریف خط اصیل انقلاب را در پیش گرفته اند و در صدد هستند که از امام به عنوان بنیانگذار و راهبر اصلی این حرکت ارزشمند یک تصویر کاریکاتوری ارائه کرده و حضرت روح‌الله را به نفع منافع و مقاصد خود مصادره کنند. در این شرایط به نظر میرسد بازخوانی خط اصیل اسلام انقلابی با توجه سیره حضرت امام روح‌الله توسط جریان جوانان مومن و انقلابی که هم پویایی لازم و انگیزه کافی دارد و هم بیش از هر قشر دیگری نسبت به تحقق فرآیندهای انقلاب اسلامی جهت نیل به سمت ایجاد تمدن اسلامی دغدغه داشته و پیگیر آن است، ضروری به نظر می‌رسد.

در ادامه تاکید شد: حاشا و کلا که ما افسران جوان جنگ نرم زنده باشیم و افرادی بتوانند امام(ره) را به گونه دیگری به مردم عرضه کنند. ما دست این ناخلفان را از تعدی به آرمان‌های انقلاب و حقوق مردم کوتاه خواهیم کرد. امروز جهت مقابله با تمامی جریانات تحریفی و معارض با انقلاب اسلامی چه دشمنان قسم خورده خارجی و متصل به استکبار جهانی و چه جریانات غیر انقلابی درون نظام نیازمند یک هم‌افزایی و وحدت جدی در راه دفاع صریح و بدون تقیه از نظام بین تمام گروه‌های انقلابی علیرغم تمام اختلاف سلیقه‌ها است.  یکی از ویژگی امام عظیم الشان ما این بود که" ما می توانیم" را زیر سایه‌ سلطه‌ستیزی به ملت ما آموخت. مستکبرین دنیا و آنهایی که از قبل از تولد انقلاب و در سال‌های ابتدایی آن و در زمان جنگ می گفتند نمی شود و نمی‌توانید، دیدند که شد و توانستیم. امروز در گوشه و کنار کشور شنیده می‌شود برخی مسئولین صدای «نمی‌توانیم» برآورده‌اند. آقایان مگر تاریخ انقلاب را نخوانده‌اند که افاضه می‌کند ما نمی‌توانیم در مقابل قدرت‌های دنیا بایستیم.

در قسمت دیگری از این نامه تصریح شد: انقلاب ما عینیت تمام و کمال «ما می‌توانیم» در آن دنیای انحصاری‌ِ دوقطبیی فروخفته در ظلمت بود. حال که آن روزها که گذشته است و دیگر ابرقدرتی در کار نیست و دنیای امروز تغییر کرده است و انقلاب اسلامی پس از  سی و اندی سال به یک درخت تنومند تبدیل‌شده است و همه خاورمیانه را فراگرفته و از یمن تا فلسطین تا غرب آسیا و غزه و شمال آفریقا گسترش یافته و همان حرف‌هایی که امام (ره) می‌زد محقق شد. اکنون ما نمی‌توانیم برای ملت ما معنایی ندارد. ماسال‌ها پیشتر از این شاخ غول را شکسته‌ایم، ما را از این بچه گرگ‌ها هراسی نیست...؛ اگر مسئولی توانایی کشیدن بار مسئولیت در این انقلاب را ندارد میدان مبارزه را به جوانان انقلابی بسپارد. ما قول خواهیم داد که اصول مبارزه را به آن پیرمردهای محافظه‌کار خسته از مبارزه یاد بدهیم.

در ادامه این نامه آمده است: برخی به ما می‌گویند شما فقط شعار پوچ می‌دهید و مرگ می‌گویید و نفی می‌کنید سایر قدرت‌ها را. ما به آن‌ها جواب می‌دهیم که انقلابیون و آزادی‌خواهان و مجاهدین در گوشه گوشه دنیا با تأسی از همین شعارها کمر مستکبرین را شکستند و خاری در چشم این‌ها شدند. از دل همین شعارها چمران‌ها، مغنیه‌ها و صدها و هزاران چریک و مجاهد برخاست که استکبار را در گوشه گوشه دنیا به زانو درآورد. امروز ما باید تمام توان خود را برای جهاد در همه عرصه‌ها آماده کنیم (اراده خداوند بر پیروزی مطلق انقلاب اسلامی است هرچند که دشمنان دست از دشمنی خود برنمی‌دارند. حال وقت آن است که جمهوری اسلامی ایران به عنوان انقلاب اسلامی مادر که فرزندانش یکی یکی در حال تولد هستند، با تمام توان اقتصادی، نظامی، علمی، فرهنگی و رسانه‌ای در جهان آماده حضور و جهاد باشد.

در پایان تاکید شد: ما ندای دشمن‌ستیزی خود را به گوش خفتگان خارجی و در خواب ماندگان داخلی می‌رسانیم که ما جوانان انقلابیِ فرزندان انقلابی امام روح‌الله (ره) و سربازان امام خامنه‌ای (مذ ظله العالی) اکنون محکم‌تر از پیش ایستاده‌ایم و مصمم هستیم دنیا را از لوث وجود استکبار پاک کنیم. در این مسیر یا دست یکدیگر را از شوق این پیروزی خواهیم فشرد یا به آن شادی عظیم تر خواهیم رسید و شهادت را در آغوش خواهیم کشید که در هر صورت پیروزی از آن ماست.

انتهای پیام/

http://fna.ir/LLB8LM

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار