تبلیغات

7میلیون دلار جریمه انتشار کتابی درباره کشته شدن بن‌لادن!

95/06/02 - 09:53

شماره: 13950601001410

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/4RRQ8J کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

دادگاهی در آمریکا نویسنده کتاب «هیچ روز آسان نیست» را به پرداخت 6.6 میلیون دلار جریمه به علت انتشار این کتاب محکوم کرد. این کتاب درباره کشته‌شدن بن‌لادن نوشته شده بود.

خبرگزاری فارس: 7میلیون دلار جریمه انتشار کتابی درباره کشته شدن بن‌لادن!

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس، دادگاهی در ایالت ویرجینای آمریکا نویسنده کتاب «هیچ روز آسان نیست» را به پرداخت 6.6 میلیون دلار جریمه به علت انتشار این کتاب محکوم کرد.

مت بیسونت یعنی نویسنده کتاب در سال 2014 با نام مستعار مارک اوون اقدام به نوشتن و انتشار کتاب «هیچ روز آسان نیست» کرد که موضوع اصلی این کتاب عملیات کشته شدن اسامه بن لادن و نقش او در کشتن این تروریست بود.

این کتاب که بلافاصله با استقبال بسیار خوب مخاطبان مواجه شد، ناگفته‌های فراوانی از زندگی اسامه بن لادن، عملیات‌های مخفیانه ایالات متحده آمریکا و نحوه تربیت نیروهای نظامی برای انجام عملیات در شرایط سخت داشت و راوی حضور نویسنده در عراق، افغانستان و پاکستان بود و پس از انتشار در سال 2014 به عنوان یکی از کتاب‌های پرفروش جای خود را در میان کتاب‌ها باز کرد.

اما همراه با انتشار این کتاب، وزارت دفاع آمریکا از این نظامی سابق نیروی دریایی شکایت کرد و در نهایت رای دادگاه فدرال آمریکا علیه نویسنده و به نفع دولت آمریکا بود.

مت بیسونت بر اساس رای دادگاه آمریکا به علت نقض توافق نامه عدم افشا و انتشار اسناد طبقه بندی شده، محکوم شده است و باید درآمد حاصل از فروش کتاب و حق امتیاز ساخت فیلم بر اساس کتاب را که چیزی در حدود 6.6 میلیارد دلار است، بپردازد.

علاوه بر این، نظامی سابق ارتش آمریکا محکوم به پرداخت 100هزار دلار به صورت روزانه به مدت 30 روز شده است، تا همه نظامیانی که در عملیات‌های مخفی آمریکا در خاورمیانه نقشی داشته‌اند دیگر فکر انتشار خاطرات حتی به ذهنشان هم خطور نکند!

انتهای پیام/و

http://fna.ir/4RRQ8J

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار