تبلیغات

آمریکا بار دیگر هشدار سفر اتباع خود به ایران را تمدید کرد

95/06/02 - 08:34

شماره: 13950602000111

نسخه چاپيارسال به دوستان http://fna.ir/DB8RIN کپی

آدرس مورد نظر کپی شد

وزارت خارجه آمریکا هشدار ماه مارس به اتباع این کشور در خصوص سفر به ایران را روز دوشنبه بار دیگر تمدید کرد.

خبرگزاری فارس: آمریکا بار دیگر هشدار سفر اتباع خود به ایران را تمدید کرد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، وزارت خارجه آمریکا روز دوشنبه (دیروز به وقت محلی) به اتباع خود در خصوص سفر به ایران هشدار داد و مدعی شد که سفر به ایران خطر دستگیری و بازداشت را برای آنها به همراه دارد.

به نوشته پایگاه پالیتیکو، وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد: «شهروندان آمریکایی که به ایران سفر می‌کنند می‌بایست به دقت خطرات سفر را سبک و سنگین کنند و به تعویق انداختن سفر خود (به ایران) را بررسی کنند. شهروندان آمریکایی که در ایران زندگی می‌کنند می‌بایست از نزدیک گزارشات رسانه‌ای را دنبال کرده، اوضاع محلی را تحت نظارت قرار داده و خطرات ماندن در ایران را مورد ارزیابی قرار دهند».

در ادامه بیانیه‌ هشدار‌آمیز وزارت خارجه آمریکا آمده است: «توانایی دولت آمریکا برای کمک به شهروندان آمریکایی در ایران در مواقع فوری و ضروری بسیار محدود است. شهروندان آمریکایی در ایران می‌بایست اطمینان حاصل کنند که در تمامی مواقع مستندات را به روز رسانی کرده‌اند و برنامه‌ریزی‌های خود را در مواقع ضروری و اضطراری داشته باشند».

وزارت خارجه آمریکا در حالی چنین هشداری را مطرح کرده است که تمامی آن دسته از اتباع خارجی که در ایران دستگیر شده‌اند، به نوعی در حال جاسوسی از ایران بوده‌اند.

پیش‌تر «نازنین زاغری» تبعه ایرانی- انگلیسی به اتهام ارتباط با شبکه‌های برانداز در فروردین سال جاری توسط نیروهای اطلاعات سپاه کرمان در فرودگاه امام خمینی، دستگیر شد.

انتهای پیام/ق

http://fna.ir/DB8RIN

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار