تبلیغات

مخالف ساخت مسجد نیستم اما قانون باید رعایت شود

تصویب اهدای باغی به یک هیات مذهبی برای ساخت مسجد و حسینیه در جلسه عصر روز گذشته شورای اسلامی شهر شیراز، برای دقایقی صحن علنی شورا را به تنش کشاند.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز) : از شیراز، در این جلسه ابتدا رییس کمیسیون فرهنگی شورای شهر موضوع اهدای این باغ برای ساخت حسینیه به یک هیات مذهبی را مطرح نمود که عباس افراسیابی کشکولی، محسن معین و محمدرضا دیهیمی از اعضای شورا، به جهت مغایرت این عمل با قانون مصوب شورای عالی شهرسازی کشور با تصویب این موضوع مخالفت نمودند که در مقابل برخی موافقان این امر،مخالفان را به مخالفت با ساخت مسجد متهم کردند.
در نهایت پس از بحث های فراوان میان اعضای شورا، اهدای باغ مورد نظر برای ساخت حسینیه به هیات مذهبی مورد اشاره به تصویب رسید.
عباس افراسیابی کشکولی، عضو شورای اسلامی شهر شیراز در خصوص دلایل مخالفت خود با تصویب این موضوع در صحن شورا، به خبرنگار "شمانیوز "گفت :باغ مورد نظر به مساحت 1520 متر در حال حاضر در تملک شهرداری شیراز است  که در حیطه باغ های گروه یک قرار دارد و طبق قانون مصوب شورای عالی شهرسازی و معماری کشور هرگونه تغییر کاربری و احداث بنا در باغ های گروه یک تا سه ممنوع می باشد و فقط در باغ های گروه 5 امکان تغییر کاربری و احداث بنا وجود دارد.
وی اظهارداشت:من هیچ مخالفتی با احداث مسجد و حسینیه ندارم و از ساخت مراکز مذهبی و فرهنگی دفاع و حمایت می کنم اما حرف من در مخالفت با این واگذاری این بود که این کار خلاف  قانون است و نباید کار خلاف قانون در شورا صورت پذیرد و همگی باید براساس قانون تصمیم گیری کنیم نه براساس احساسات.
او ادامه داد:با توجه به اینکه باغ مورد نظر در گروه یک قرار دارد، شهرداری باید برای احیای فضای سبز آن اقدام می کرد.
وی بیان کرد:با توجه به مغایرت این مصوبه شورای شهر با قانون مصوب شورای عالی شهرسازی کشور، به نظر می رسد این مصوبه در مراجع ذیصلاح بالاتر رد شود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار