تبلیغات

کاهش مرگ و میر نوزادان در کشور

کد خبر: ۳۷۵۰۰۹

۱۵۸  بازدید

مرگ میر نوزادان در کشور به 9 نفر در هر هزار تولد کاهش یافته است.

خبرگزاری صدا و سیما: معاون فنی جمعیت وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی امروز در سومین نشست منطقه ای جمعیت سالم و باروری که در فومن برگزار شد گفت : مرگ کودکان کمتر از یک سال هم به 13 نفر در هر هزار نفر رسیده است که این آمار در 40 سال گذشته 40 نفر بود.

دکتر محمد اسلامی با بیان اینکه آمار مرگ و میر مادران هم کاهش قابل توجهی یافته است افزود : در زمان کنونی این آمار به 20 مورد در 100 هزار زایمان است.


وی با بیان اینکه در چشم انداز 20 ساله 20 درصد از جمعیت کشور را افراد بالای 65 سال  تشکیل می دهند گفت : مشکلات اقتصادی ، بالا رفتن آمار طلاق ، کاهش ازدواج ، افزایش فرد گرایی و شهرنشینی  از جمله عوامل کاهش جمعیت در کشور  و افزایش سالمندی است.

معاون فنی جمعیت وزارت بهداشت تصریح کرد : بر اساس تعریف سازمان جهانی جمعیت اگر 20 درصد از افراد یک جامعه بیشتر از 65 سن داشته باشند آن جامعه ، جامعه ای پیر است.
دکتر محمد اسلامی  گفت : در زمان کنونی گیلان با نرخ باروری40 پیرترین و سیستان و بلوچستان با نرخ باروری 130 جوان ترین استان کشور است.

سومین همایش منطقه ای جمعیت سالم و باروری با شرکت  کارشناسان جمعیت و باروری و معاونان بهداشتی دانشگاه های علوم پزشکی 21استان برگزار شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار