تبلیغات

از حیوان آزاری نمی گذریم ...

از حیوان آزاری نمی گذریم ...

در یکی دو سال اخیر جامعه بارها با عکس ها، فیلم ها و شواهدی از حیوان آزاری روبرو شد که به شدت احساسات مردم را جریحه دار کرد؛ اعمالی غیر انسانی که فقط از آدم های مریض سر می زند.

بررسی دلایل رشد این اعمال یا افزایش تظاهر به چنین اعمالی نیاز به فرصتی جداگانه دارد که امیدوارم دست دهد. در اینجا اما لازم می دانم بگویم که از همان ابتدای نمود این جریان تاکنون، سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری پلیس فتا به شناسایی و معرفی 187 عامل کشتار، حیوان آزاری و خرید و فروش حیات وحش (که در فضای مجازی انتشار یافت) به دستگاه قضایی اقدام کرده است.

مدیرکل دفتر بازرسی ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات سازمان حفاظت محیط زیست اخیرا با اعلام این خبر تاکید کرد که قرار محکومیت این متخلفان از سوی مراجع ذی صلاح یا صادر شده یا در حال پیگیری است.

البته موارد بررسی شده توسط سازمان بیش از صدها مورد بوده که بخشی از آنها به دلایل مختلف قابل پیگیری نبود. مثلا برخی در سال های پیش رخ داده ولی به عنوان اتفاق جدید باز نشر شد و یا برخی تصاویر ساختگی و دستکاری شده برای انتشار در فضای مجازی بود.

با این حال یک نتیجه مثبت این ماجرا داشت که جامعه نسبت به آن واکنش شدیدا منفی نشان داده و سبب اصلاح فرهنگی قابل توجه و ورود این اعمال به مجموعه جرم هایی قابل پیگیری و مجازات شد.

سازمان حفاظت محیط زیست از حیوان آزاری نمی گذرد و قصد دارد همچنان با این نوع تخلفات برخورد کند و از نیروی انتظامی و قوه قضاییه نیز طلب یاری و همکاری دارد.

* رییس سازمان حفاظت محیط زیست

۴۷۴۷

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار