تبلیغات

آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس - آکا

1395/05/28

سایت سرگرمیجالب انگیز

آکاایران: دانشمندان مرکز تحقیقاتی جئومر هِلم هولتز آلمان با دستیابی به فناوری های نوین و برای نخستین بار اقدام به تصویربرداری از جریان گدازه های زیر اقیانوسی کرده اند.

وبسایت خبرآنلاین: برای ما مشهورترین آتشفشان های جهان روی زمین قرار دارند اما آتشفشان های بسیاری زیر آبها و اقیانوس ها قرار گرفته اند که فقط با استفاده از زیردریایی و ربات های کاوشگر می توان آنها را مشاهده کرد.
دانشمندان مرکز تحقیقاتی جئومر هِلم هولتز آلمان با دستیابی به فناوری های نوین و برای نخستین بار اقدام به تصویربرداری از جریان گدازه های زیر اقیانوسی کرده اند.


به گزارش آکاایران: آتشفشان زیردریایی نوعی آتشفشان است که مجرای آن در زیر آب های دریا قرار دارد و از این طریق ماگما به سطح زمین راه می یابد. برآورد می شود که حدود ۷۵٪ خروج ماگما از طریق این گونه آتشفشان ها صورت می گیرد. بخش عمده این آتشفشان ها در نزدیکی مرز صفحه های زمین ساختی واقع شده که به نام پشته میانی اقیانوس شناخته می شوند. گرچه بیشتر این آتشفشان ها در نقاط ژرف دریاها و اقیانوسها قرار دارند، با این حال برخی از آن ها در آب های کم عمق هم پیدا  می شوند که می توانند در هنگام فوران، مواد آتشفشانی را به بیرون از آب منتقل کنند.
وجود آب در این آتشفشان ها می تواند تغییر بزرگی در ویژگی های فوران آتشفشانی پدید آورد. به عنوان مثال افزایش هدایت گرمایی آب باعث سرد شدن و انجماد سریع تر ماگما نسبت به فوران زمینی شده و اغلب باعث تبدیل ماگما به شیشه آتشفشانی می شود. در ژرفای ۲۲۰ متری اقیانوس، جایی که فشار به ۲۱۸ اتمسفر می رسد، نقطه بحرانی آب تبدیل به سیال فوق بحرانی می شود.

,اعماق اقیانوس ،آتشفشان،تصویربرداری،زیردریا,[categoriy] آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس

آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس - آکااعماق اقیانوس ،آتشفشان،تصویربرداری،زیردریا

آکاایران: آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس

  ,اعماق اقیانوس ،آتشفشان،تصویربرداری،زیردریا,[categoriy] آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس   ,اعماق اقیانوس ،آتشفشان،تصویربرداری،زیردریا,[categoriy] آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس   ,اعماق اقیانوس ،آتشفشان،تصویربرداری،زیردریا,[categoriy] آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس   ,اعماق اقیانوس ،آتشفشان،تصویربرداری،زیردریا,[categoriy] آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس   ,اعماق اقیانوس ،آتشفشان،تصویربرداری،زیردریا,[categoriy] آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس   آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس

جالب انگیز -

آتشفشان هایی خارق العاده در اعماق اقیانوس

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار