تبلیغات

پیشگیری از بر زبان آوردن کلمات رکیک توسط خردسالان - آکا

1395/05/28

سایت کودک ، نی نی آکارشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک ,فحش دادن خردسالان,درباره فحش دادن,روانکاوی فحش دادن کودک,[categoriy] پیشگیری از بر زبان آوردن کلمات رکیک توسط خردسالان

پیشگیری از بر زبان آوردن کلمات رکیک توسط خردسالان - آکافحش دادن خردسالان,درباره فحش دادن,روانکاوی فحش دادن کودک,علت فحش دادن اطفال,کلمات رکیک

آکاایران: پیشگیری از بر زبان آوردن کلمات رکیک توسط خردسالان

آکاایران: چگونه اطفال علاقه مند به بر زبان آوردن کلمات رکیک علاقه مند می شوند دلیل مهم برای گرایش خردسالان به برزبان آوردن اینگونه کلمات چیست چه عواملی آن ها را ترغیب به ناسزاگویی میکند راه حل های تربیتی مهم در این باره چگونه اند

به گزارش آکاایران:  زمانی که کودک یاد می گیرد صحبت کند، کلمات زیادی را به کار می برد که شاید معنی آن را نداند. کودکان سه و چهار ساله، نسبت به واکنش شما در برابر کلماتی که ادا می کنند حساس هستند و زمانی که واکنش شما را نسبت به کلمه ای می بینند، مرتب آن را در ذهن خود تکرار می کنند.
زمانی که کودک یاد می گیرد صحبت کند، کلمات زیادی را به کار می برد که شاید معنی آن را نداند. کودکان سه و چهار ساله، نسبت به واکنش شما در برابر کلماتی که ادا می کنند حساس هستند و زمانی که واکنش شما را نسبت به کلمه ای می بینند، مرتب آن را در ذهن خود تکرار می کنند.

زمانی که کودکتان کلمه نامربوطی را ادا می کند، هرگز عکس العملی نشان ندهید، آرام باشید و اجازه ندهید کودکتان هیچ خنده یا اخمی ببیند. شما حتی نمی خواهید کودکتان بداند که این حرف زشت است زیرا ممکن است دوباره تکرار کند. شما می خواهید کودکتان کلمات را در جای مناسب به کار ببرد. برای مثال بردن نام باسن، مدفوع یا باد روده، سر میز شام کار زشتی است.

گاهی ممکن است کودک کلمه زشتی را از زبان کسی که در شرایط غیر قابل پیش بینی از این کلمه استفاده کرده است بشنود. کودک معنی کلمه را نمی داند اما احساسات را درک می کند و دیده است که شخص زمانی که ناراحت یا عصبانی است از این کلمه استفاده کرده است. قطعا شما نمی توانید گوش های او را بگیرید پس باید برایش توضیح دهید که این کلمات زشت هستند.

در این سنین کودک قصد ندارد هم بازیش را با کلمات آزار دهد او فقط می خواهد توجه دیگران را به خود جلب کند. شما باید به کودکتان توضیح دهید که این کلمات می توانند دیگران را ناراحت کنند. از او بپرسید چه حسی دارد وقتی کسی به او بگوید احمق. از او بخواهید که وقتی عصبانی است با کلمات بهتری عصبانیتش را بروز دهد. سعی کنید خودتان هیچ گاه از کلمات زشت استفاده نکنید و زمانی که کودکتان خوب صحبت می کند او را تحسین کنید.

سلامتیسم

رشد و تکامل کودک ، خلاقیت کودک -

پیشگیری از بر زبان آوردن کلمات رکیک توسط خردسالان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار