تبلیغات

خالقان عروسک‌های خاطره‌انگیز گرد هم آمدند / آغاز به کار جشنواره تئاتر عروسکی

خالقان عروسک‌های خاطره‌انگیز گرد هم آمدند / آغاز به کار جشنواره تئاتر عروسکی

بادبادک‌های رنگی که در آسمان رها شدند، جشن عروسک‌ها آغاز شد.

خیابان‌های اطراف مجموعه تئاتر شهر تا حد فاصل تالار وحدت عصر اولین روز شهریور ماه حال و هوای متفاوتی داشت؛ پر از موسیقی، عروسک و کودک. تمام کوچه‌های اطراف هم میزبان کودکان و عروسک‌هایی بودند که برای شرکت در راهپیمایی عروسک‌ها به این خیابان‌ها آمده بودند.

هرچند بعضی از رهگذران و میهمانان این جشن نشانی تالار وحدت را نمی‌دانستند اما همه خوب می‌دانستند که عصر روز دوشنبه اول شهریورماه راهپیمایی عروسک‌ها از مقابل تالار وحدت آغاز می‌شود.

در این میان فقط بچه‌ها نبودند که در این جشن شادی شرکت داشتند چرا که این گردهمایی فرصتی هم بود برای بزرگترها تا برای لحظاتی از دغدغه‌ها و مشغله‌های زندگی روزمره رها شوند و همراه با کودکان فریاد شادی سر بکشند.

در این گردهمایی نه سخنرانی در کار بود و نه بیانیه‌ای و نه هیچ شعاری. فقط شادی بچه‌ها با کف و سوت و هورا که به استقبال جشن عروسک‌های رنگارنگ آمده بودند.

در میان کودکان حاضر در برنامه، پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایی هم بودند که با موها و ریش‌های سفیدشان نوه‌های خود را در این جشن همراهی می‌کردند. بازار عکس‌های سلفی هم داغ بود و طبق معمول بزرگترها هم با بچه‌ها در این زمینه همراه بودند.

در جشن عروسک‌ها جا برای همه هست، هر شکلی که داشته باشند. هر اندازه‌ای که باشند چه عروسک‌های دستکشی و چه عروسک‌های غول‌پیکر که از فاصله‌های بسیار دور هم خودنمایی می‌کنند.

جمعیت حاضر بعد از طی کردن خیابان شهریار در چندین گروه مختلف در پارک دانشجو و خیابان انقلاب به سمت تئاتر شهر آمدند تا جشن عروسک‌ها در ساختمان زیبای چهارراه ولیعصر ادامه پیدا کند.

ضیافت رنگارنگ عروسک‌ها با ملودی‌های خاطره‌انگیز هم همراه بود. ملودی‌هایی مانند خونه مادربزرگه، کلاه‌قرمزی، شهر موش‌ها و ... هرچند بعضی افراد کج‌سلیقه با صدای بوق وسایل نقلیه خود گاهی این آهنگ‌ها را کمرنگ می‌کردند اما این ملودی‌ها باز هم قوی‌تر از صدای بوق آن‌ها بود.

مرضیه برومند دبیر جشنواره شانزدهم تئاتر عروسکی تهران مبارک با همراهی حمید جبلی، بهرام شاه‌محمدلو، آزاده پورمختار و هما جدی‌کار و مریم سعادت به بچه‌ها خوش‌آمد گفتند و جشنواره را به یمن عروسک «مبارک» به مبارکی آغاز کردند.

در این جشن از عروسک «بچه‌ مبارک» هم رونمایی شد و مرضیه برومند به جای سخنرانی‌های رسمی با چند آرزو جشنواره را آغاز کرد.

این هنرمند با سابقه فعال در عرصه‌ی سینما و تئاتر کودک، گفت: دعا می‌کنیم آسمان همه عروسک‌ها و همه بچه‌ها همیشه آبی باشد. آرزو می‌کنیم صلح و امنیت همیشه در همه جای دنیا برقرار شود. آرزو می‌کنیم هیچ بچه‌ای در هیچ جای دنیا شب را با وحشت سر نکند. آرزوی شادی و شادمانی داریم برای همه خانواده‌ها به ویژه خانواده‌های ایرانی.

بعد از این آرزوها بادکنک‌های رنگی به آسمان رها شدند و با پخش سرود آسمان عروسک‌ها آبی است جشنواره تئاتر عروسکی کارش را برای 6 روز تا 7 شهریور ماه آغاز به کار کرد.

5858

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار