تبلیغات

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور

کلیه مجازین با رعایت ضوابط از ساعت ۱۷ شنبه 23 مردادماه و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده تا یکشنبه ۳۱ مردادماه، بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه منتشره سازمان سنجش نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام کردند

نتایج کنکور

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور گفت: نتایج نهایی آزمون سراسری سال ۹۵ روز چهارشنبه ۳۱ شهریورماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www. sanjesh .org اعلام می‌شود.

حسین توکلی با بیان اینکه در آزمون سراسری سال ۹۵، ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ داوطلب ثبت‌نام کردند، گفت: این آمار نسبت به داوطلبان سال ۹۴، ۱۷ هزار و ۶۳۲ داوطلب کمتر است. همچنین از ۸۶۰ هزار و ۴۳۷ داوطلب ثبت‌نام‌کننده، ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ داوطلب در جلسه آزمون حاضر بودند که با توجه به ظرفیت پذیرش دانشگاه‌ها، کلیه داوطلبان حاضر در جلسه مجاز به انتخاب رشته شدند.

وی افزود: از تعداد  ۷۷۲ هزار و ۹۸۲ داوطلب ۵۳۱ هزار و ۹۰۶ داوطلب مجاز به انتخاب رشته در دوره‌های روزانه و نوبت دوم دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی شدند. نتیجه اولیه این آزمون به صورت کارنامه تنظیم شده و کارنامه کلیه داوطلبان از ۹ صبح روز چهارشنبه ۲۰ مردادماه روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور قرار گرفت.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به فرآیند انتخاب رشته گفت: کلیه مجازین با رعایت ضوابط از ساعت ۱۷ شنبه 23 مردادماه و با در نظر گرفتن مهلت تمدید شده تا یکشنبه ۳۱ مردادماه، بعد از مطالعه دقیق دفترچه راهنما و اطلاعیه منتشره سازمان سنجش نسبت به انتخاب کد رشته‌ محل‌های تحصیلی مورد علاقه خود اقدام کردند.

توکلی ادامه داد: براساس آمار اولیه ۴۹۷ هزار و ۳۲۶داوطلب نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی با آزمون و ۴۹ هزار و ۵۱۰ داوطلب نسبت به انتخاب کدرشته‌محل‌های تحصیلی بدون آزمون اقدام کردند. آمار نهایی انتخاب رشته‌کنندگان متعاقبا اعلام خواهد شد.

 پارسینه

مطالب مرتبط:

زمان اعلام نتایج کنکور سراسری 95

زمان اعلام نتایج نهایی کنکور سراسری 94

زمان اعلام نتایج کنکور کاردانی به کارشناسی

نتیجه کنکور سراسری اعلام شد

زمان اعلام نتایج اولیه آزمون سراسری امسال

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار