تبلیغات

ساخت موشک کروز توسط ایران، کشتی های آمریکایی را تهدید می کند

به گزارش افکارنیوز،

وبگاه آمریکایی «دیلی کالر» در مطلبی با اشاره به سخنان روز گذشته وزیر دفاع ایران در زمینه افزایش توان موشکی ایران نوشت: زرادخانه موشکی ایران بزرگ و متنوع است و تهدید بسیار جدی علیه کشتی‌های آمریکا در منطقه می‌باشد. برخلاف موشک‌های بالستیک، موشک‌های کروز از ناحیه‌ای دور قابل کنترل بوده با برنامه ریزی از قبل انجام گرفته شده  به صورت افقی حرکت می‌نمایند.

بر این اساس، پرواز افقی موشک‌های کروز دفاع برابر آن‌ها را مشکل‌تر می‌نماید. برخی موشک‌های پیشرفته کروز قابلیت حمل کلاهک اتمی را دارند که ایران در این قسمت به چنین قابلیتی دست نیافته است. این کشور هر از چند گاهی مشکلاتی را برای کشتی‌های آمریکایی در نزدیکی تنگه هرمز ایجاد می‌کند و دریادار «علی فدوی» فرمانده ایرانی چندی قبل مدعی قفل کردن موشک‌های ایران بر کشتی‌های آمریکایی شد.

این وبگاه آمریکایی در خاتمه نوشت: قصد جمهوری اسلامی ایران در ساخت موشک‌های کروز سرعت بالا می‌تواند تهدید قابل توجهی علیه عملیات کشتی‌های آمریکایی در خلیج فارس باشد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار